DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bank Asya'da ünlü işadamına tuzak!

Bisse Tekstil'in kurucularından İbrahim Kefeli, “Sahte imzalarla kredi çekilmiş” diyerek Bank Asya’nın 36 çalışanından şikâyetçi oldu.

02.06.2015 08:43:03

Akşam gazetesinin haberine göre, İşadamı İbrahim Kefeli, şirket ortağı ile Asya Katılım Bankası yetkilileri tarafından imzalarının taklit edilerek sahte imzalarla şirketi adına çekilen kredilerle dolandırıldığını ileri sürdü. Kefeli, şirket ortağı Mustafa Ceren ile TMSF tarafından el konulan Asya Katılım Bankası'nın eski yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 36 banka çalışanından şikâyetçi oldu. 

4 MİLYON DOLARLIK BONO 

İbrahim Kefeli'nin savcılığa verdiği dilekçesinde paralel yapının kendisini hasım gördüğünü iddia etti. Kendisine kumpas kurularak Asya Katılım Bankası'ndan imzası taklit edilerek sahte imza ile kredi çekildiğini ileri süren Kefeli, dilekçesinde şüphelilerin elinde kalan son gayrimenkul olan Beykoz Acarkent'teki villasına el koymayı amaçladıklarını ileri sürdü. Bisse Tekstil'in kurucusu olarak 45 yıldır Türk Tekstil piyasasında faaliyet gösterdiğini belirten İbrahim Kefeli dilekçesinde, 2007'de  Bisse Gömlek firmasından ayrıldıktan sonra Mustafa Ceren ile birlikte iplik ticareti yapmak için Marafil Filament İnşaat Tekstil A.Ş.'ye ortak olduğunu anlattı. 

Dilekçede ortağı Mustafa Ceren'in ısrarıyla Bank Asya'dan şirket adına 2012 yılında 5 milyon dolar kredi sözleşmesine kefil olduğu, Acarkent'teki 9 milyon TL değerindeki villasını da ipotek gösterdiği ve 4 milyon dolarlık bono verildiği belirtildi. 
İbrahim Kefeli'nin 2013 yılında ortaklıktan ayrılması üzerine banka yetkilileri kredi borcunun kalmadığını istendiği halde ipoteğin fek edilebileceğini söylediklerinin anlatıldığı dilekçede 24 Mart 2015 tarihinde Asya Katılım Bankası Gaziantep Şubesi tarafından, kredinin ilk taksitinin geciktiğine dair Kefeli'ye ihtarname geldiği belirtildi. 

BU SEFER BAŞKA KREDİ

Söz konusu kredinin daha önce şirket adına talep edilen kredi olmadığını gören Kefeli'nin sahte imzalar nedeniyle kredi borcuna itiraz ettiğinin belirtildiği dilekçede Asya Katılım Bankası'nın 3 milyon 294 bin alacak çıkartarak ipoteğin paraya çevrilmesi için icra takibi başlattığı yer aldı. 

YÖNETİM BİLİYORDU

Suç tarihindeki bankanın eski yönetim kurulu üyeleri ile yetkililerinin de sahte imza olayındanhaberdar olduğunu belirten İbrahim Kefeli dilekçesinde ortağı şüpheliler hakkında bankacılık görevini ihmal ve kötüye kullanmak, nitelikli dolandırıcılık ve özel evrakta sahtecilik suçlarından cezalandırılmaları istendi. 

İMZALAR DA SAHTEYMİŞ

Kefeli polis laboratuvarında yapılan incelemede de kredi limitine ilişkin belgelerin bir kısmında imzaların kendisine ait çıkmadığını ve sahte olduğunun tespit edildiği belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

musa demiral

akp kesinlikle mhpden uzak durmalı. mhp istemez yan cebime koy taktiği uyguluyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş