DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Balyoz Planı' davasında temyize gidilmeyecek

'Balyoz Planı' davasında temyize gidilmeyecek

7 Yıl Önce
2015-06-04 14:56:40
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, aldıkları mahkumiyet kararları Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından bozulan 64 sanığın yargılandığı ve 63'ünün beraat ettiği Balyoz Planı davasına ilişkin temyizen inceleme talebinde bulunulmamasını kararlaştırdı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekili Abdurrahman Üşenmez tarafından yargılamanın yapıldığı Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne temyiz aşamasından feragat edildiğini bildirir dilekçe gönderildi.

Dilekçede, "Mahkemenizin 2014/181 sayılı dosyasında yapılan incelemeler sonucu temyizen inceleme talebinde bulunulmayacağına karar verilmiştir" denildi.

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 7 Nisan'da aralarında emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de bulunduğu 63 sanık hakkında "yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığından" beraat kararı vermiş, yakalama kararı infaz edilemeyen sanık yüzbaşı Ali Göznek'in dosyasını ise ayırmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan

Ahmet Hakan'in hangi yazisi okumaya deger ki, buraya alinti yapilmis. Yazacak kabiliyeti olmayinca La fontaine masallari gibi kisa kisa konular alintiliyor ki, köşesi dolsun. Hurriyetten kovulmamak icin eski mahallesine saldirmak disinda ne hüneri var ki bu adamin

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş