DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9280 ₺

EURO

16,8649 ₺

ALTIN

945,05 ₺

BİST

2.388,42 ₺

'Baluken dosyasını hazırlayan savcı FETÖ'den tutuklu' iddiası

HDP Grup Başkanvekili ve Milletvekili İdris Baluken'in tutuklanmasını sağlayan dosyayı hazırlayan savcının FETÖ'den tutuklandığı iddia edildi.

6 Yıl Önce
2016-11-04 22:43:32

HDP Grup Başkanvekili Milletvekili İdris Baluken'in tutuklanmasına neden olan dosyayı hazırlayan savcı Ahmet Karaca'nın geçtiğimiz yıl MİT TIR'ları soruşturmasında tutuklandığı öne sürülüyor.

HDP'ye yakın medya kuruluşlarının aktardığı habere göre, HDP'li avukatlar, MİT TIR'larıyla ilgili soruşturmayı yürüten savcılardan biri olan Ahmet Karaca'nın bu başlıkta yürütülen soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilip tutuklandığını öne sürdü. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı veya Başsavcılık tarafından herhangi bir doğrulama ya da yalanlama gelmiş değil.

2012'DE HAZIRLANMIŞ

Ahmet Karaca'nın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görev yaptığı dönem İdris Baluken'e dava açtığı da ortaya çıktı. Baluken'in Bingöl'de katıldığı eylemi gerekçe göstererek "terör" soruşturması başlatan Karaca, 15 yıla kadar hapis cezası isteminde bulunmuştu.

Dün gece saatlerinde gözaltına alınan İdris Baluken, hakkında açılan soruşturma gereği Bingöl'e götürülmüş ve sorgusunun ardından tutuklanmıştı. İlgili dosya, Ahmet Karaca'nın ardından Başsavcılık tarafından yeni bir savcıya verilirken Baluken'e yönelik suçlamalar dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından tekrar incelemeye alınmıştı. .

YORUMLAR (1)

Metin Başbuğ

Fetö HDPKK kolkolaydı dosyayı fetö savcısı hazırladıysa eksikvardı fazla yokdur Fetö üzerinden HDPKK lıları aklama yoluna gidmeyin bu haber algı oparasyonu HDPKK Lıları aklama çalışılıyor gibi millet yemezsem

Görüş Bildir Bizimle Paylaş