DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Balıkesir'de 30 dekarlık alan küle döndü

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, Altınkum Plajı'na 200 metre uzaklıkta Çobanların yeni ot çıksın diye çıkardığı iddia edilen yangında 30 dekarlık alan ve birçok canlı küle döndü.

5 Yıl Önce
2017-08-06 09:44:09

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Altınkum Plajı'na 200 metre uzaklıktade çıkan yangında, çeşitli kuş türlerine ev sahipliği yapan 30 dekarlık alan küle dönerken burada yaşayan canlılar da zarar gördü.

MAHALLE SAKİNLERİ PANİK OLDU

Yangın, akşam saatlerinde Altınkum Mahallesi Işık yolu yakınlarındaki sazlık ve otluk alanda çıktı. Burhaniye'nin Ören ile Edremit'in Altınkum Mahallelesi'ni birbirine bağlayan ve oldukça işlek olan ara yolda çıkan yangın, çevrede panik yarattı. Alevleri gören çevredekiler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesindeki 5 arazöz, alevlere müdahale ederek kontrol altına aldı.

ÇOBANLARIN ÇIKARDIĞI İDDİA EDİLDİ

Yangında, çeşitli kuş türlerine de ev sahipliği yapan yaklaşık 30 dekarlık alan küle döndü. Yangını, hayvanların kuru ot yememesi nedeniyle, yerine yenilerinin çıkmasını isteyen, civarda küçükbaş hayvan otlatan çobanların çıkardığı ileri sürülürken, yangının kesin çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş