DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan, yurt dışı oy kullanma oranını açıkladı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yurt dışında kullanılan oy oranını toplamda yüzde 35.98 olarak açıkladı.

01.06.2015 17:34:14
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışında kullanılan oy sayısının yüzde 8,37'de kaldığını, gümrük kapılarında kullanılan oyla birlikte yurt dışı oylarının yüzde 18,94 olduğunu hatırlattı.
 
Bu yıl gerek randevu uygulamasının kalkması, gerekse yurt dışında yaşayan vatandaşların ilgisinin artmasıyla dış temsilciliklerde kullanılan oyların yüzde 32,49'a çıktığını kaydeden Çavuşoğlu, gümrük kapılarındaki oylarla beraber toplamda yüzde 35,98 gibi bir rakama ulaşıldığını söyledi. Çavuşoğlu, "Kaldı ki gümrük kapılarında oy verme işlemleri 7 Haziran saat 17.00'ye kadar devam edeceği için bu sayı biraz daha artacaktır" dedi.
 
Bakan Çavuşoğlu, yurt dışında oy verme işlemlerinin adeta bir demokrasi şöleni havasında şeffaf, barışçıl, güvenli ve huzurlu bir atmosferde tamamlandığına dikkati çekerek, "54 ülkede 112 temsilciliğimizde 3 bin 664 sandıkta yapılan seçimlerde toplam bin 106 personelimiz görev yaptı" ifadesini kullandı. 
 
Bakanlık bünyesindeki konsolosluk çağrı merkezinin seçim sürecinde konuyla ilgili 18 bin 81 çağrıya yanıt verdiğini anlatan Çavuşoğlu, "Seçimlerde görev alan tüm fedakar görevlilere teşekkür eder, seçimlerin ülkemiz ve demokrasimiz açısından hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yavuz

zulüm6-7 ekimde ercişte gariban esnafın varını yoğunu yaktılar. sonra günlük 100 tl ancak kazanan esnafın her birine 20 bin ile 150 bin arasında belediye ceza kesti, ercişin sözde kadın belediye baqşkanı yanında örgüt elemanlarıyla çarşıda güpe gündüz esnaf tokatladı, şimdi de esnaftan zorla fitre zekat topluyorlar....bunlara rağmen % 100 rojavanın mazlumlarına gideceğine inansam düşünmeden ben de veririm ama kimin masasında meze olacak hangi silaha mermi olacak hangi lgbt eyleminde afiş olacak, belli değil ki.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş