DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Gel dedim, tıs yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu defalarca çağırdığını ama cevap gelmediğini söyledi.

5 Yıl Önce
2017-04-04 20:32:20

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Manisa'nın Alaşehir ilçesinde düzenlenen mini mitingde vatandaşlarla buluştu.

16 Nisan'ın sadece referandum olmadığını ifade eden Bakan Soylu, mevcut sistemin darbe, ekonomik kriz, kaos gibi olumsuzluklar ürettiğini söyledi.

"HESABINI SORMAZSAK NAMERDİZ"

Bakan Soylu, Bitlis'te 5, Şırnak'ta 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıdır, hükümetimizin kararlılığıdır. Terörle öyle bir mücadele ediyoruz ki bu ülkede 25 yıldır girilemeyen mağaraları mühimmatlarla tarumar ettik. Tendürek'te bizi evlatlarımız var, Ağrı Dağı eteklerinde evlatlarımız var. Hakkari'de Siirt'te her yerde bizim evlatlarımız var. Her noktada kahraman polislerimiz, jandarmamız, her biri kendisini bu memlekete adamış kahraman korucularımız var. Onlar aslanlar gibi kovalıyorlar, ötekiler de fare gibi kaçıyorlar. Kandil'de it gibi havlıyorlar bazen. Bende buradan diyorum ki; kendi canınızı düşünüyorsanız zamanı geldi oradan sıvışın kaçın. Bu ülkede benim ülkemin insanına zarar veren her kim varsa, bu ülkede şehitlerimize ve şehit ailelerimize ızdırap çektiren kim varsa hesabını acımasızca sormazsak namerdiz, namerdiz" diye konuştu.

"GEL DEDİM, TIS YOK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bakan Soylu, "Bu nasıl genel başkan oldu Kılıçdaroğlu kasetle. Kaseti kim yaptı peki? Bunu herkes biliyor, FETÖ yaptı. 'Gel Kılıçdaroğlu gösterelim' dedim. 'Bak bu tezgah nasıl kuruldu, gel gösterelim' tıs yok. İşi iftira atmak, çamur atmak. Uyduruk şeylerle milletin zihinlerini bulandırmak. Ey CHP'li kardeşlerimi biz size Murat Karayılan'dan daha mı uzağız, PKK'dan daha mı uzağız. Ama bilmenizi isterim biz size uzak değiliz" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş