DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Şimşek'ten ilginç karikatür

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya üzerinden 'vergi adaleti' başlığıyla yayınladığı karikatür ilgi çekti.

7 Yıl Önce
2015-07-20 10:52:26

Bakan Şimşek paylaşımını 'vergi adaleti hashtag'i altında yaptı. Karikatürde vergi toplamadaki adaletsiz yaklaşıma vurgu yapılıyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in dün Twitter'dan paylaştığı karikatür dikkat çekti. ‘Vergi adaleti' başlığı ile Şimşek'in paylaştığı karikatürde ‘vergi ödeyen' kişiler kürekçiler olarak sembolize edilmiş ve bir kişi o insanlara kırbaç ile vuruyor. Geminin üst tarafında ise varlıklı görünümleriyle dikkat çeken kişiler içeceklerini yudumluyorlar. Bu kişilerin bulunduğu alana ‘vergiden muaf' ve ‘çok uluslu' isimleri verilmiş.

Bakan Şimşek'in dün yeni vergi kanunu açıkladıktan sonra bu karikatürü paylaşması ise dikkat çekti.

YARIM ASIRLIK KANUNDA DEĞİŞİKLİK

Şimşek dün Türk vergi sisteminin temel taşlarından olan Vergi Usul Kanunu'nun yeniden yazımına ilişkin çalışmaların büyük ölçüde bittiğini söyledi.

Söz konusu kanunun 1961 yılından bu yana uygulandığına işaret eden Şimşek, yarım asırlık kanunda yapılan değişikliğin, büyük bir reform niteliğinde olduğunu ifade etti.Şimşek, yaklaşık 2 yıldır süren büyük bir çalışmayla, kanunu günümüz koşullarına uyacak şekilde yenilediklerini kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

meşcere

12 yıldır iktidarsınız,böyle bir karikatürü yayınlamaya hakkın yok.Vergi adaletini sağlayacak düzenlemeler yenimi aklınıza geldi.Bu millet size 7 haziranda boşuna ders vermedi.2007 seçim beyannamesini bir açıver sayın bakan;orada asgari ücretin vergi dışı olması sözünüz var.Bu millet size boşuna ders vermedi.''Başınıza gelenler yapıp ettikleriniz yüzündendir.''

Görüş Bildir Bizimle Paylaş