DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Eroğlu'ndan ’Karargah Rahatsız’a tepki

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ’Karargah Rahatsız’ manşetine tepki gösterdi.

5 Yıl Önce
2017-03-01 14:19:44

Bakan Veysel Eroğlu, çeşitli temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere memleketi Afyonkarahisar'a geldi. Bakan Eroğlu burada ilk olarak İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı beldesinde DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı törenine katıldı. Tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu, bir gazetecinin ‘Karargah Rahatsız' manşeti ile ilgili düşüncelerini sorması üzerine şu yanıtı verdi:

“Burada milletimiz memnun kahraman ordumuz özellikle biliyorsunuz bu Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminden sonra büyük bir harekat yaptı. Hiç kimsenin beklemediği Fırat Kalkanı Harekatı, biz kahraman ordumuzla gurur duyuyoruz. Onları siyasi mecraya çekmek vatan hainliğidir. Bunu asla tasvip etmiyoruz. Ordu vazifesini yapıyor. Kendi savunmasıyla meşgul ve gerçekten Fırat Kalkanıyla kahramanlığı ve bilhassa teröristlere karşı Türkiye'de, Kuzey Irak'ta gösterdi muhteşem başarılar gerek emniyet güçlerimizin gerek askerlerimizin gösterdiği kahramanlık da gerçekten muhteşem. Şu an da bütün dağlar teröristlerden temizleniyor. Eksi 25-30-40 derecede şu anda ordumuz ve özel harekat, özel kuvvetler, polisimiz emniyet teşkilatımız oralarda operasyon yapıyor. Hala şimdiye kadar hiç olmamış bir şey. Dolaysıyla bundan rahatsız olanlar karargah değil, tamamen Hürriyet'in mutfağı diyeceğim. Ona karargah demiyorum, mutfağı kendilerine çekin düzen versinler. O günler geride kaldı geçmişte yapılırdı efendim bir üst düzey subay şöyle söyledi ‘kim, nasıl söyledi, nerede?' bunlar gerçekten çok yanlış işlerdir, basın ahlakına yakışmayan hareketlerdir. Bunu son derece ayıplıyorum.”

“TRUMP VE HÜKÜMET DE BUNUN NE KADAR HAİN OLDUĞUNU ANLAMIŞ DURUMDA”

Son olarak FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'den, Kanada'ya kaçacağı yönündeki sorulara değinen Bakan Eroğlu, Gülen'in iadesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu, “Son dosyalar gönderildi. Sayın Bekir Bozdağ'ın tekrar ABD'ye gitmesi planlanıyor. Trump ve hükümet de bunun ne kadar hain olduğunu anlamış durumda. Herhalde ABD hükümeti Kanada'ya kaçırılmaz ise iadesi beklenebilir diye düşünüyoruz” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş