SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Bakan Akdağ: İsrail ve Mısır yardım uçaklarının inişine izin vermiyor!

Bakan Akdağ: İsrail ve Mısır yardım uçaklarının inişine izin vermiyor!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Gazze'deki kanlı açılışa ilişkin açıklama yaptı. Kıbrıs'ta konuşan Akdağ, Gazze'de yaralanan Filistinlileri tedavi etmek için Türkiye'ye getirilmesinin planlandığını açıkladı. Ancak İsrail ve Mısır'ın Türk ekiplerine izin vermediğini söyledi.

Bakan Akdağ: İsrail ve Mısır yardım uçaklarının inişine izin vermiyor!
16.5.2018 11:01:12

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, resmi temaslarda bulunmak amacıyla KKTC'ye geldi. Akdağ , Ercan Havalimanında yaptığı açıklamada, "mübarek Ramazan ayına girilen günlerde İsrail'in Filistinli Müslümanlara karşı ABD'nin de desteğini alarak adeta bir terör devleti gibi hareket edip zorbalık yaptığını kaydetti"

Gelen haberlere göre 60 civarında şehit ve 2000 civarında yaralı olduğunun bilindiğini ve İslam dünyası başta olmak üzere hür dünyanın bu zulme dur demedikçe İsrail'in ABD'yi de arkasına alarak buna devam edeceğini kaydeden Akdağ, “Zulüm ile âbad olanın âhiri berbâd olur” deyişini hatırlattı.

"YARALILAR TÜRKİYE'YE GETİRİLMEK İSTENİYOR"

Acil durumlardan da sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak olayın insani yardım kısmıyla ilgilendiğini belirten Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatlarıyla Filistin'de yaralananları Türkiye'ye getirip tedavi ettirmek istediklerini kaydetti.

Akdağ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Genelkurmay Başkanlığı'nca uçakların hazır bekletildiğini fakat ne İsrail ne de Mısır'ın uçakların inişine izin verdiğini, bu konu hakkında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanından da destek istediğini bildirdi. Dışişleri Bakanlığı'nın Birleşmiş Milletler ile söz konusu iki ülkeyle diplomatik temaslarının sürdüğünü de belirten Akdağ, bu girişimlerin sonuçlanmasını beklediklerini söyledi.

“En azından umarım ki insanlıklarını henüz kaybetmemişlerdir ve oradaki durumu uygun olan yaralıların Türkiye'ye getirilmesine bir şekilde fırsat tanırlar” diyen Akdağ, “Bir kere daha buradan hür dünyaya sesleniyorum; bu zulme artık dur denilmeli” şeklinde konuştu.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 16.5.2018 13:04:43
  Artık Mısır ve İsrail’le üçüncü ülkeler aracılığıyla ilişki kurma durumundayız. Her iki ülkede de elçiliğimiz yok. Bu şekilde filistinlilere daha mı çok yardım edebileceğiz.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR