DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Akdağ'dan 'kabinede yeni değişiklikler olacak' mesajı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kabinedeki değişikliğe ilişkin açıklama yaptı.

6 Yıl Önce
2016-09-01 15:29:58

Ajansların haberine göre Bakan Akdağ, Mersin Valiliği'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, sahada yeterince çalışılırsa başarının geleceğini belirterek, bu nedenle Sağlık Bakanlığı olarak sahada bulunduklarını belirtti.

Türkiye'nin hizmete girecek ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'ndeki son durumu incelemek üzere kente geldiğini aktaran Akdağ, hastanenin bir kaç ay içerisinde faaliyete başlayacağını bildirdi. Bakan Akdağ, bir gazetecinin kabinedeki değişikliği hatırlatması ve değişikliklerin sürüp sürmeyeceğini sorması üzerine, 15 yıldır aktif siyasetin içerisinde olduğunu, 10 yıllık bakanlık döneminde bulunup sonra ara verdiğini hatırlattı.

Son 3 aydır yine kabine yer aldığını kaydeden Akdağ, "Bunu neden anlattım? Çünkü buna benzer çok revizyonlar gördüm. Çok tabiidir bu. Sonuçta bir ekiple hizmet ediyorsunuz. Burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler, Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir. Bazen arkadaşlarımızın kendileri de bunu talep edebilir" diye konuştu.

Konunun detaylarını bilmediğini, Efkan Ala ile sadece telefonla konuşarak, "Hayırlı olsun" dediğini aktaran Akdağ, şu ifadeleri kullandı: "Bunlar çok tabiidir yani. Aslında AK Parti siyasette kişilerin değil ilkelerin etkin olduğu, kurumsallaşmış bir siyaset yapısını artık Türkiye'ye yerleştirmiş bir partidir. Bu itibarla bunları tabii karşılamak lazım, bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de olacaktır. Yani yarın olacaktır anlamında söylemiyorum. Bunları çok normal karşılamak lazım. Geçmiş dönem Türkiye'si ile kıyaslarsak, Türkiye'de bakanlık sürelerinin önceki dönemlerle kıyaslanmayacak kadar uzun olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla tabii bir değişiklik olarak, Sayın Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gerçekleşmiş bir değişiklik olarak değerlendiriyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş