DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan açıkladı: 86 kişi hayatını kaybetti

Ankara patlamasının ardından üç bakan basın toplantısı düzenleyerek ölü ve yaralı sayısını açıkladı.

7 Yıl Önce
2015-10-10 15:48:25

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ölü sayısının 86 olduğunu, 62 kişinin olay yerinde öldüğünü belirtti.

Müezzinoğlu ayrıca, 28'i ağır toplam 186 yaralının olduğunu açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANI SELAMİ ALTINOK

Lanetliyoruz ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bütün milletimizin başı sağolsun. Maalesef acımız büyük. Çalışmalar devam ediyor.Zaman içerisinde bilgileri paylaşacağız.

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU

Haince düzenlenmiş bir terör eylemi ile karşı karşıyayız.  Dinamik bir ekip çalışması ve müdahale yapılmıştır. Hastanelerimize yoğun şekilde ekipler hastanelerimize kısa sürede oluştuıruldu. Olaydan 15 dakika sonra olay yerinde 56 ambulans oldu. Yoğun bir yaralı trafiği oluştu. Bu trafikte ayaktan gelenler dışında 186 hastamız tedavi oluyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın 62'si olay yerinde, 24'ü ise hastanede vefat etmiştir.

62 bize olay yerinde vefat ederek getirilmiş vefat sayımız. 24 bize ağır yaralı olarak gelmiş müdahale etmiş vaka. Toplam 86 insanımızı kaybetmiş bulunuyoruz.

ADALET BAKANI KENAN İPEK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız olaydan sonra çalışmaya başladı. Son bilgiye göre yaklaşık 1 saatlik çalışma kalmıştı. Adli Tıp boyutu ile ilgili İstanbul'dan ekipleri Ankara'ya sevk ettik. Cenazeleri ailelere teslim edeceğiz. Başsavcılığımızın gerek emniyet gerek istihbarat birimleri ile çalışması devam ediyor. Olayın arka planı aydınlatılmış olacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

vatandas

Gecen secim oncesinde oldugu gibi yine HDP'nin oylarini artirmak icin yapilmis bir teror eylemi. Yapanin kim oldugu cok onemli degil, istifade eden kim ona bakmak lazim.

Oguzhan

sorumlular ivedilikle bulunmali, basimiz sagolsun...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş