DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bahçeli'den hükümete 'PYD' sorusu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt mitinginde MİT TIR'ları üzerinden hükümeti eleştirdi...

30.05.2015 20:22:24

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) lideri Devlet Bahçeli, Bayburt mitinginde MİT TIR'larına ilişkin görüntüler üzerinden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Bahçeli, "Barzani'ye, PKK'ya, PYD'ye ağır silahlar verilmiş midir?" diye sordu.

Ajansların haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt mitinginde, MİT TIR'larına ilişkin görüntülerin yayımlanmasını değerlendirdi. Bahçeli, Cumhuriyet gazetesindeki görüntüler için "Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. MİT TIR'larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur" yorumunu yaptı.  MHP lderi "AK Parti'nin silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, kan döken, can alan teröristlerin aparatı haline geldiğini" ileri sürerken,  "Bu utanç verici durum Türkiye'yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir. Bayburt'tan soruyorum; Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkıyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani'ye, PKK'ya, PYD'ye ağır silahlar verilmiş midir? Davutoğlu'nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir?" diye sordu. 

"ERDOĞAN İHANET ETTİ"

MİT TIR'ları ile ilgili olarak medyada çıkan haberlerine işaret eden Bahçeli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TIR'ların durdurulmasını 'ihanet' olarak nitelendirdiğini hatırlattı. MHP lideri "AKP hükümetinin tüm mensupları ağız birliği ederek TIR'larda ilaç olduğunu söylediler. Milli güvenliği ve devlet sırrını bahane gösterdiler.Türkmenlere yardım götürüldüğü yalanını söylediler. TIR'larda silah olduğu iddialarını sürekli reddettiler. Savcı ve askerler hakkında soruşturmalar açıldı. Hatta yalnızca görevlerini yapan Jandarma personeli cezaevine atıldı. Savcıya hayatı zindan edildi. Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. MİT TIR'larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur" diye konuştu.

"TÜRKİYE SUÇLU DURUMA DÜŞECEKTİR"

İsim vermeden AKP Milletvekili Adayı Yasin Aktay'ın "Bu silahların Özgür Suriye Ordusuna gönderildiğini itiraf ettiğini" savunan Bahçeli, şunları söyledi.

"Erdoğan Türkiye'yi böyle bir açmaz ve çukura nasıl sürüklemiştir? Hükümet, komşu coğrafyalardaki kanlı boğuşmaya hangi yasal ve ahlaki mazeretlere dayanarak silah sevkıyatı yapmıştır? 2002'den önce piyade tüfeği yapamadığımız kuyruklu yalanını devamlı dillendiren Davutoğlu kimlerin silahını, hangi mihraklar adına ve hangi terörist gruplara gönderilmesine suç ortaklığı yapmıştır? Komşu coğrafyalardaki iç savaşa taraf olan, teröristleri, isyancıları ahlaksızca silahlandıran Erdoğan ve Davutoğlu vatana, millete ve devlete ihanet etmiş olmayacak mıdır? Erdoğan 1,5 yıldır Türk milletini kandırmıştır. Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır. AKP'li bakanlar 1,5 yıldır Bayburt'a yalan söylemiş ve çevremizde işlenen cinayetleri azmettirmişlerdir. Demokratik ve medeni bir ülkede, MİT TIR'larıyla ilgili yaşanan benzeri bir felaket tablosundan sonra hiçbir hükümet ayakta kalamayacaktır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

bu adam akıl ve mantıktan yoksun görünüyor,dağarcığında pyd,kck,pkk ve bölünme paranoyasından başka bir şey yok,son olaylarda görüş ve söylemleriyle derin güçlerin görevlisi olduğu kanaati oluşmuştur,ne söylediği ve ne taraftan olduğu bilinmemektedir,türkmen kardeşlerimiz diyor türkmenlere yapılan yardımı hangi teroristlere gönderiyorsunuz diyor,suriyeden 30 yıl apo katliam talimatları verirken neredeydin sen uzaydamı,suriye toplumunun %90 ı zulüm altında inlerken hamada 30 bin kişi baba esed tarafından katledilirken sen uykudamı idin sayın bahçeli

kürdistan

Biraz daha gayret gosterirse erkwn genel secimde AKP den garanti secilir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş