DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bahçeli'den hükümete Barzani tepkisi

Bahçeli, Kürdistan bayrağının göndere çekilmesine yönelik 'Barzani, bize tercih ediliyorsa, bunu iyi niyetle yorumlayamam, samimiyetle okuyamam.' dedi.

5 Yıl Önce
2017-03-01 19:06:20

TIMETURK|HABER MERKEZİ 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'nin Türkiye ziyareti sırasında İstanbul ve Ankara'da göndere çekilen Kürdistan bayrağı konusunda hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım'ın Kürdistan bayrağı için “Daha önce de asılmış” sözlerini eleştirirken “Eğer Barzani, bize tercih ediliyorsa, ki bu da bir tercihtir, asıl bunu iyi niyetle yorumlayamam, samimiyetle okuyamam” dedi.

Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı açıklamalar şöyle:

Bayrak; milli namus ve şerefin göklerde dalgalanan itibar ve görkemidir. Peki 26-27 Şubatta İstanbul ve Ankara'ya astırılan bez parçası nedir? İstanbul-Ankara'ya sözde bayrak asılıyorsa, Türk bayrağı inmiştir!

BAŞBAKAN'IN SÖZLERİNE ELEŞTİRİ

Sayın Başbakan, talihsiz şekilde,“bugünlerde bir bayrak hikayesidir gidiyor”dedi. Bilmelidir ki, bayrak hikaye değildir, haya ve hakikattir.

Bu hakikat ise şerefli Türk bayrağıdır; ona eş tutulmaya kalkılan ise basit bir bez parçasıdır.

"NE OLDU DA BARZANİ TÜRKİYE'DE"

Ne oldu da Barzani Türkiye'de, hem de şu nazik ve hassas dönemde ağırlandı? Hangi bölgesel ve küresel politikanın yörüngesine girildi?

"BARZANİ BİZE TERCİH EDİLİYORSA..."

Eğer Barzani, bize tercih ediliyorsa, ki bu da bir tercihtir, asıl bunu iyi niyetle yorumlayamam, samimiyetle okuyamam.

Barzani'nin bez paçavrası daha önce de asılmış!İyi ya o zamanda aynı şiddetli ve tavizsiz tepkiyi göstermedik mi?Uyuşup karanlığa mı uyalım?

Cenap Şehabettin diyor ki; yuvasını yakmadıkça yılanın kökü kesilmez. Yuva da bellidir yılan da. Bunları yok saymak yenilgi ve yıkımdır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

metin acar

Millet olan biten ne ne ise aynengörüp tahlilini yapıyor Kendine göre bir sebep bir fakat bir ama yapıştırp yorumluyor bu yorumlara canı gönülden inanmasada inanmış görünüyor Bu duruma şaşmamak gerekir Bahçelinin çıkışlarını da kayıkçı kavgası saymassak nasıl izah edeceğiz?Eh bir partinin başkanı dün başka bugün başka konuşup bu durumuda amalarla fakatlarla izah etmeye kalkarsa bu iş Aéllah a cc kalmış demektir

alia57

Bahçeli'nin Abdülkadir Selvi'ye 'Kılıç artığı' demesi, Selvi'nin MHP'yi Kürt karşıtı göstermesinden(-ki niyeti tam olarak bu da değil) daha vahimdir..Kürt-Türk kardeşliğine bu kadar önem veren Bahçeli, Alevi-Sünni kardeşliğini görmezden mi geliyor...Ayıptır!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş