DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bağımsız milletvekili adayından bisikletli miting

Bağımsız milletvekili adayından bisikletli miting

03.06.2015 14:04:41
Sivas'ın Zara ilçesinde yaşayan bağımsız milletvekili adayı 60 yaşındaki Ahmet Yıldız, Sivas'a gelerek bisikletle miting düzenledi.

Zara'da "Seyfi Başkan" olarak tanınan ve bağımsız ilçe belediye başkan adayı olarak girdiği 30 Mart yerel seçimlerinde 35 oy alabilen Yıldız, bu kez banka kredisi kullanarak, 7 Haziran'daki genel seçim için bağımsız milletvekili adayı oldu.

Evli ve 3 çocuk babası Yıldız, halktan oy toplamak için ilginç vaatlerde bulunarak ve farklı bir seçim kampanyası yürütüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Sivas'a gelen Yıldız, Sivas Valiliğine giderek düzenleyeceği miting için izin aldı. Ahmet Yıldız, iznin ardından trafik polisinin yolu trafiğe kapatmasıyla bisikletine binerek, miting için Cumhuriyet Meydan'ına geldi.

Yıldız, burada kendisini bekleyen az sayıdaki meraklı kalabalığa hitap ederek, "Ben Zara'nın, Sivas'ın milletvekili adayı değilim, ben Türkiye Cumhuriyeti'nin milletvekili adayıyım" dedi.

Bütün vaatlerini yerine getireceğini belirten Yıldız, "Bana gelecekler milletvekilimize 'yağ, bal götürelim, rüşvet götürelim' diye. Bende rüşvet yok, onu kabul etmiyorum. Kim gelirse gelsin anam, babam, kardeşim dahil gelse kabul etmiyorum" diye konuştu.

Yıldız, 30 Mart yerel seçimlerinde vaat ettiği projelerin, 7 Haziran'daki genel seçimde de geçerli olduğunu hatırlatarak, "Cep telefonu, internet ve lanet yuvalarını kapatacağım. Saat 06.00'da tek bir kanalda İstiklal Marşı ile güne başlanacak ve saat 23.00'de yayın kesilecek. Cep telefonları da 1-30 yaşları arasındakilere yasak olacak. Sadece resmi yerlerde telefon açık olacak" ifadesini kulandı.

Yıldız, bağımsız aday olarak meclise gittiğinde bütün siyasi partileri kapatacağını, arabaları yasaklayacağını da kaydetti.

- Seçim yardımını kabul etmedi

Bağımsız milletvekili adayı Ahmet Yıldız, miting yaptığı sırada bir vatandaşın, "Yeni bir bisiklet alayım", "Seçimlerde yardım edeyim" tekliflerini ise reddetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

musluman kürd

Bagimsiz birlesik bir Kurdistan herkesin hayrina olacaktir. Ve Amerikalilarla mutefik olmak zorundadir Kurtler. Cubku bugune kadar ki butun sorunlarinin ve sikintilarinin kaynagi turkler acemler ve araplardir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş