SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'Bağdat, İran-ABD arasında arabuluculuk yapmalı'

Irak Milli Hikmet Hareketi Lideri Ammar Hekim, Irak hükümetinin ABD-İran arasında yaşanan gerilimlerin azalması için Tahran ve Washington hattında arabuluculuk yapması gerektiğini söyledi.

'Bağdat, İran-ABD arasında arabuluculuk yapmalı'
21.5.2019 11:32:41

IRNA Türkçe'nin haberine göre dini bir törende konuşan Ammar Hekim, burada yaptığı açıklamada, 'ABD ile İran arasındaki son gerilim, bölge için çok tehlikelidir ve Irak'ın İran-ABD arasında arabuluculuk yapması gerekmektedir' ifadesini kullandı.

İran-ABD arasındaki olası herhangi bir savaşın tüm bölge ülkelerini kapsayabileceğinin altını çizen Iraklı yetkili, böylesi bir savaşın bölge ötesine geçip Üçüncü Dünya Savaşı'na neden olabileceğini belirtti.

Hekim konuşmasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

"İsaril rejimi, bölgede yaşanacak herhangi bir savaştan kazançlı çıkacak tek taraf olacak ve biz, Irak hükümeti ve Parlamentosu'nu ABD ile İran arasında çatışmayı önlemek için arabulucu olarak hareket etmeye çağırıyoruz. Bölgede gerilimler yükselirken ve herkes ABD ile İran arasındaki ihtilaflardan endişe duyarken Irak, bölgede savaşı durdurmayı dış politikasında ilk ve en önemli öncelik olarak görmelidir."


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR