SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
BAE'den Zeytin Dalı'na tepki

BAE'den Zeytin Dalı'na tepki

Türkiye'nin Afrin'e gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na Fransa, ABD, Mısır ve İran'ın ardından BAE de tepki gösterdi.

BAE'den Zeytin Dalı'na tepki
22.1.2018 20:08:55

Türkiye'nin terörü bitirmek için başlattığı operasyon, Hatay sınırındaki Afrin'e kadar geldi. Üçüncü gününe girilen Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK'ya yönelik tepkiler belli başlı ülkelerden geliyor.

ABD, Mısır, Fransa, İran ve Almanya'dan endişe mesajları alan harekata son tepki Körfez'den geldi.

BAE'nin Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Karkaş Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Afrin'de gerçekleştirilen operasyonun Arapların güvenliğine tehdit oluşturacağını ileri sürdü.

Karkaş, “Afrin'i çevreleyen gelişmeler, Arap ulusal güvenliğini gerçekçi ve çağdaş bir temelde yeniden kurmanın ve onarmanın önemini bir kez daha doğrulamıştır, aksi taktirde birliğin olmaması durumunda Arap ülkeleri yol geçen hanı oluyor." dedi.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  3461 / 19.2.2018 23:01:52
  önce ingiliz sonrada abd nin kucağında oturmaktan bıkmadınız, havla deyince havlıyor kes deyince kuyruğunuzu kısıp oturuyorsunuz. yazık ki yazık...
  Komedi Dans Üçlüsü / 23.1.2018 15:50:05
  Ulan hiç güleceğim yoktu, Arap ülkeleri yol geçen hanı mı oluyor. Sanırım bu arkadaş dünyayı 100 yıl geriden takip ediyor zira yüzyıldır zaten öyle ki.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR