DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Babat aşiretinden Çözüm Süreci'ne destek

Babat aşiretinden Çözüm Süreci'ne destek

03.06.2015 12:54:39
Şırnak'ın Şenoba beldesindeki Babat aşireti lideri Hazım Babat, "Aile olarak dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerimizin manevi emanetlerine sadık bir ruhla milli birlik ve beraberliğimizle barış ve kardeşliğimizi sürdürmeye yönelik gayretlerimizin kararlılıkla devam edeceğini bildiriyoruz" dedi.

Babat aşireti adına AA muhabirine açıklama yapan Hazım Babat, Şırnak'ın Şenoba beldesinde yaşayan aşiret mensuplarının düzenlediği barış sürecini destekleme yemeğinde ele alınan konuların bazı basın organlarınca kasıtlı olarak farklı yorumlandığını kaydetti.

Yemeğin barış sürecine "mütevazi bir katkı vermek" için düzenlediğini ifade eden Babat, "Ülke ve bölgemizin huzuruna, barış ve kardeşliğimize olan inancı vurgulama ve içinde bulunduğumuz barış sürecine katkı sunma gayretiyle düzenlenen yemeğe farklı anlamlar yüklenmesi, ailemizin kabul edebileceği bir husus değildir" diye konuştu.

Babat ailesinin, bölgedeki birçok aile gibi devletin birliği ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna canı ve kanı ile mücadele ettiğini belirten Hazım Babat, aşiretinin birçok şehit ve gazisi bulunduğunu, bunu da bir onur vesilesi kabul ettiklerini bildirdi.

Barış istediklerini ancak, bunun terörle mücadeleden vazgeçecekleri anlamına gelmediğinin altını çizen Babat, "Aile olarak dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerimizin manevi emanetlerine sadık bir ruhla milli birlik ve beraberliğimizle barış ve kardeşliğimizi sürdürmeye yönelik gayretlerimizin kararlılıkla devam edeceğini bildiriyoruz" dedi.

Çözüm istediklerini ve Çözüm Süreci'ne destek verdiklerini vurgulayan Hazım Babat, aşiret olarak bundan sonra da barış ve huzurun temini için gayret göstereceklerini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali

Şurada şunu belirtmek istiyorum eğer kitleleri peşinde sürükleyen devletin İslamcıların varsa ve bunuda ali bulac bilip söyleniyorsa milletin günahı bulac beyin boynunadir...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş