DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Babalar internetten en çok giyim ve teknoloji alıyor'

'Babalar internetten en çok giyim ve teknoloji alıyor'

18.06.2015 10:37:22
Kliksa verilerine göre, babalar, internet üzerinden en çok giyim ürünleriyle teknolojik ürünleri satın alıyor.

Sabancı Topluluğu'nun online alışveriş platformu Kliksa, bağımsız araştırma kuruluşu DORinsight'a yaptırdığı "Babalar ve E-ticaret" araştırması kapsamında babaların online alışveriş tercihlerini açıkladı. Buna göre, babaların yüzde 45'i internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde giyim ürünlerini, yüzde 40'ı ise teknolojik ürünleri tercih ediyor. Bu ürünleri, yüzde 29 ile maç, konser ve benzeri etkinlikler için alınan biletler, yüzde 28 ile tatil ve yine yüzde 28 ile hediyelik eşya izliyor.

Araştırmada babalara kendileri haricinde en çok kimin için alışveriş yaptıkları sorulduğunda, yüzde 49'u online alışverişi çocuklarının, yüzde 42'si eşlerinin ihtiyaçlarına yönelik ürünleri satın almak için kullandığını belirtiyor.

Babaların büyük bölümü 18.00-21.00 ve 21.00-01.00 saatleri arasında internet kullandıklarını belirtirken, yüzde 31'i internet kullanımı için herhangi bir zaman tercihlerinin olmadığını ifade ediyor. Sonuçlara göre, babaların online alışveriş için en çok cumartesi gününü tercih ediyor. Araştırmaya katılan babaların yüzde 33'ü satın alma kolaylığı, yüzde 27'si fiyat avantajı, yüzde 9'u ise taksit imkanı dolayısıyla online alışverişe yöneliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, şunları kaydetti:

"Annelerin ardından, bu kez de babaların online alışveriş alışkanlıklarını araştırarak, iki kitlenin tercihlerindeki benzer yanların ve farklılıkların neler olduğunu görme şansına eriştik. Anne ve babaların kendileri haricinde en çok çocukları için online alışveriş yaptıklarına tanık olurken; annelerin, giyim ürünlerinin ardından kozmetik, ayakkabı ve hediyelik eşyaları, babaların ise giyim ihtiyaçlarının ardından teknolojik ürünleri, maç, konser ve benzeri etkinlikler için alınan biletleri ve tatil satın almayı tercih ettiğini gözlemledik."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali

Mardinde Saadet oyları boldu Ahmet Turk baskan oldu, Hatayda da yine Saadet oyları boldu CHP Belediye baskanı oldu. Zaten Asilturkun misyonuda budur. O siyasetci degil kukladır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş