Aziz Yıldırım: Bırakmazsam beni vuracaklarmış

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bir gazete yayınlanan ve altında sadece 'www.bizfenerbahceyiz.com' adlı internet sitesi adresi bulunan ilanla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

27.05.2015 16:52:43

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım gündeme ilişkin çok çarpıcı açıklamalar yaptı. 

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

Beni tehdit ediyorlar. Bırakmazsan başkanlığı seni vurdururuz diyorlar. Benim anladığım bu. Ben 17 sene kimseden korkmadım. Bu kulüpte demokrasi var. Tehditle buradan kimseyi gönderemezsiniz. Her söylediğim cümlenin arkasındayım. Benim adım Aziz Yıldırım. Bu sesi çıkanların Fenerbahçe'yi yönetebileceğine inansam zaten ben bırakırım görevi bu arkadaşlara, inanmıyorum ama... Bu isimsiz ilanları verenler mi futbolcuların arkasında durdu? Yürekleri olmayan evlerinden çıkamayacak adamlar gazeteye harcayacakları parayı gelip kulübe versinler.

"İSTİFA EDERİM"

Mahkeme olumsuz yönde karar verirse Fenerbahçe yönetiminden istifa ederim. Bu lekeyi Fenerbahçe'ye taşıtmam. Mahkeme olumlu karar verise Avrupa'da ve Türkiye'de tüm hesaplaşmalarımızı yapacağız.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

Başakşehir maçından sonra takım otobüsüne saldırıda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulanacağım.

Ben geçen sene transfer yapardım. Kulübü 50 milyon Euro borca sokardım. Ama kulübün geleceği olmazdı.

Kongre beni seçerse başkanlığa devam ederim. Ama kongre dışından yapılacak her türlü ayak oyununa karşıyım.

"KAÇAN ŞAMPİYONLUĞUN SORUMLUSU BENİM"

İsmail Hoca'yı getirdim, şampiyonuluğu kaçırdık evet. Sorumlusu benim. Ben 50 milyon dolar harcasaydım yine şampiyon olurduk. Ama kulübü batağa mı sürükleseydim.

"MAHKEME SONRASI KONGRE KARARI ALACAĞIM"

Tek bir amacım var. Kulübün, benim ve arkadaşlarımın üzerindeki atılı ithamları temizlemek. Mahkemeden sonra kongre kararı alacağım.

"DİLEYEN HERKES ADAY OLABİLİR"

Fenerbahçe ile yaptıklarımız ortada bunları devam ettirebilecek kişi başkan adayı olsun. 

Ne dediler? Fenerbahçe şike yaptılar... Eee bu ülkede 25-30 senedir şike yapıldı. Yurdaşen Karahasan'ın Bursa kalecisine verdiği paralar... Açın bakın Milliyet Gazetesi'ni 1990 yılının... Diyorlar ki mahkemede aklandık biz. Ee biz de mahkemede aklanırsak ne olacak? Bize yaptığınız hakaretler ne olacak?

Bugün daha başka şeyler söylemek istiyordum ama gazete reklamından sonra kararımı değiştirdim. Ben adayım. Dileyen herkes aday olabilir. 

"MAHKEME SONRASI BIRAKACAĞIM"

Mahkemenin bittiği güne kadar başkanlık yapacağım. Mahkeme lehimize sonuçlansa da aleyhimize sonuçlansa da bırakacağım. Mahkemenin bittiği gün genel kurul kararı alacağım. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)