Ayşegül Atik kimdir?

'En Son Babalar Duyar' isimli dizi ile hafızalarda yer edinen oyuncu Ayşegül Atik geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

2020-06-09 13:02:35

1948 yılında Ankara'da doğan Ayşegül Atik'in asıl adı Mürşide Ersoy'dur. Ankara TED Kolejini bitirdikten sonra Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Ayşegül Atik; Devlet Tiyatrosunda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı.

1980'li yıllarda 'Önce alışveriş sonra fiş' sloganıyla da hatırlanan Ayşegül Atik, 9 Haziran 2020'de Bodrumda geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Ali Erkazan, Ali Sunal, Hatica Arslan, Levent Ülgen gibi oyuncularla birlikte rol aldığı En Son Babalar Dizisi ile hafızalara kazınan Ayşegül Atik'in ölümü ailesi başta olmak üzere tüm tiyatro camiasını yasa boğdu. Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi'nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.

1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenmiş 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atik'in bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur.

YORUMLAR (0)