DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ayasofya Meydanı'nda sabah namazı

Anadolu Gençlik Derneği'nce Ayasofya'nın camiye çevrilmesi için 'Seccadeni al da gel' sloganıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde Ayasofya Meydanı'nda namaz kılındı.

31.05.2015 09:43:11

AA'nın haberine göre; İstanbul'dan ve çevre illerden otobüslerle gece yarısından itibaren Ayasofya Meydanı'nda toplanan grup, burada sabah namazı vaktinin girmesini bekledi. Toplanan kalabalığa meydana kurulan platformdan Mescid-i Aksa Müezzini Firas Gazzaz sabah ezanı okudu.

Ezan sonrası platforma çıkan AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakıflar için yazdığı fermanı okudu. 

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namaz kılmaya gelen cemaate teşekkür ederek Ayasofya'nın müze olma sürecini anlattı. Ayasofya mücadelesinin devam etmesini isteyen Turhan, kendilerinin sadece Ayasofya'ya namaz kılmak için gelmediklerini aynı zamanda İstanbul'un Fethi'ni kutladıklarını da vurguladı.

Kabe imamlarından Dr. Seccad Mustafa ile namaz kılan dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien de Kur'an-ı Kerim okudu.

Cemaat daha sonra "Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın" sloganları atarak dağıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kadir

ZAMAN KALLEŞLİK ZAMANI

sülyman

2 milyon kişilik etkilik yerine tam da cuma günü ayasofya cami yapılsa idi fatihin ruhu ondan daha çok şad olurdu.atatürkün ölümünden sonra usulsüz bir kararname ile müzeye çevrilen bu kararnameyi atatürkün yaşadığı tarihde sahte imza ile atatürk gerçekleştirmiş gibi lanse edilen bir işgüzarlıktır.atatürkün her yaptığı reddilemez ya onu da kutsallaştırıp ecnebiler bu ülkede kendisine yar olmayanı bize de yar etmemiştir.fatih fetihten önce şehri teslim etselerdi ayasofya kilise olarak kalacktı şehir kanla teslim alınınca cami olması savaş anlaşmasında vardı bi kere

hakan

Allah namaz ve dualarınızı kabul etsin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş