DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avustralya'daki araçlı saldırgan cinayetten suçlu bulundu

Melbourne'da geçen yıl aracını bilerek yayaların üzerine süren ve 1 kişinin ölümüne, 11 kişinin de yaralanmasına neden olan Saeed Noori cinayetten suçlu bulundu

3 Yıl Önce
2018-12-07 06:43:16
Avustralya'nın Melbourne kentinde 21 Aralık 2017'de aracını yayaların üzerine sürerek 1 kişinin ölümüne 11 kişinin de yaralanmasına neden olan Saeed Noori, çıkartıldığı mahkemede cinayetten suçlu bulundu.

Melbourne'daki Flinders Caddesi üzerinde aracını yayaların üzerine sürmekten yaklaşık bir yıldır tutuklu yargılanan Saeed Noori (33), Victoria Yüksek Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkartıldı.

Noori'nin, aracını umursamaz ve pervasız bir şekilde bilerek yayaların üzerine sürdüğüne karar veren Yargıç Elizabeth Hollingworth, sanığın cinayetten suçlu olduğuna hükmetti. Yargıç Hollingworth, sanığın gerçekleştirdiği olayda terör bağlantısının bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Gelecek yıl Melbourne Sulh Ceza Mahkemesi'nde şahitlerin dinlenilmesi ile görülecek davada Noori'nin ne kadar ceza alacağı karara bağlanacak.

Melbourne'un en işlek caddelerinden Flinders Street üzerinde yaşanan olayda Noori'nin aracıyla çaptığı 83 yaşındaki Antonio Crocaris adlı kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi de yaralanmıştı.


.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş