DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avustralya'da Müslümanlar ilk teravihi kıldı

Avustralya'da yaşayan Müslümanlar Ramazan'ın ilk teravih namazını kılmak için camileri doldurdu.

17.06.2015 16:36:56

Melbourne Meadow Heights Camisi'ne teravih namazı için gelen Avustralyalı Türkler, ramazanın tüm İslam alemine hayır getirmesi temennisinde bulundu.

Türk vatandaşlarından Hüseyin Çetin, temennisini dile getirirken, "Ramazan hoş geldi. Memleketimiz için, vatan için, millet için, vatandaşlar için hayırlı olsun. Bu ramazanın memleketimize hayır getirmesi için duacıyız" ifadesini kullandı.

Abdullah Altıntop ise "Ramazanı şerif geldi, inşallah çok iyi geçer. Bütün Müslüman ümmetine hayırlı uğurlu olsun ve Allah dualarımızın hepsini kabul eylesin bu ayda" dedi.

İleri saat uygulamasından dolayı güne Türkiye'den 7 saat önde başlayan ve kış mevsiminin yaşandığı Avustralya'da Müslümanlar yaklaşık 12 saat oruç tutacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Ağarca

Diyorlar ki 'akla uymayan hadisler uydurmadır.' Bunu diyenlere sorarım, akla uygun ama uydurma bir rivayet olamaz mı? Şu sakat mantığınızla onları nasıl ayırt etmeyi planlıyorsunuz? Akla uygun uydurma rivayetler olduğu gibi, şimdiki modernist akla aykırı gelen sahih hadisler de vardır. Bir hadisin sahihliği akla uyup uymaması ile değil; rivayet edenlerin dürüstlüğü, yalancılığı gibi birçok meseleyi konu edinen 'cerh-tadil' ilmi ile ölçülür.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş