DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avrupa şampiyonu güreşçiden 'olimpiyat birinciliği' duası

Avrupa şampiyonu güreşçiden 'olimpiyat birinciliği' duası

13.07.2015 16:22:24
Polonya'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Fatih Başköy, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde annesinin yanına giderken, Bayraklı Baba Türbesi'nde dünya ve olimpiyat birinciliği için dua etti.

İlçeye gelişinde annesi Sema Tümer ve yakınları tarafından davul ve zurna eşliğinde karşılanan Başköy'e kentte tur attırıldı.

Daha sonra yakınlarıyla Fener Meydanı'ndaki Bayraklı Baba Türbesi'ne giden ve hem olimpiyat hem de dünya şampiyonluğu için dua eden Başköy, türbeye Türk bayrağı astı.

Başköy, gazetecilere yaptığı açıklamada, dualarının kabul olmasını diledi.

Bayrağı türbeye astığı gibi vatanı ve milletini de en yüksek seviyede temsil etmeyi başarmayı ümit ettiğini vurgulayan Başköy, "Herkese çok teşekkür ediyorum. Evime ve yuvama geldim. Annemle ufak bir özlem gidereceğiz, sonra yine çalışmalara döneceğim. Türkiye'ye, kulübüme ve Gelibolu'ya daha iyi madalyalar kazandıracağım" dedi.

Anne Sema Tümer ise oğlunu iyi bir şekilde karşılamak için 3 gündür hazırlık yaptığını anlattı.

Oğlunun zorlu bir mücadeleden alnının akıyla Avrupa şampiyonu çıktığını dile getiren anne Tümer, "Kendisiyle en son, şampiyonaya gitmeden önce Samsun'da görüşmüştük. Hazırlıklarının iyi gittiğini, derece alacağını söylemişti. Orada başarısı için çok dua ettim. Rabbim oğlumun yüzünü güldürdü" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Amerika, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye'den istediklerini tam olarak alamıyor. Bu ülkeleri sıkıştırmak için Rusya, İran, Esed, Hizbullah, PKK, PYD'yi kullanıyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş