GEZİAvrupa’nın En İyi 10 Vegan Restoranı

2 Ay Önce Yazıldı - 779 Kelime

Sebzenin her hali ile barışık ve her türlüsünü sevebilenler için Avrupa’daki vegan restoranlarının en iyilerini seçtim ve listeledim.19.02.2021 09:08:52

Vegan olmak kolay değil; sebzenin tazesini, güzel pişmişini ve lezzetlisini bulmak gerekir. Üstelik seyahat ederken güçsüz düşmemek için iyi beslenmek de gerekmektedir. O yüzden vegan dostları iyi bilirim ayak üstü bir hamburger yiyemez, hotdogları hardala bulayamazlar. Bu yazımda onları düşündüm ve lezzetli yemekleri yiyebilecekleri vegan dostu restoranların bir listesini çıkardım.

Mildred - Londra

Burası odukça popüler restoranlar arasında yer almakta. Mütevazı dekorasyonu vemaviş girişiyle size hem huzuru hem de lezzeti sunuyor. 1988 senesinden beri hizmet sunan restoranın başka şubeleri de bulunuyor. Veganlara uygun olan menüsüyle keyifli bir yemek için en doğru adreslerden biri.

Momos - Berlin

Berlin için veganların anavatanı diyebilirim. Zira, vegan kültürü hızla yayılırken Berlin tüm kıtada bu konu da birinciliği elinde bulunduruyor. Bütün şehir adeta vegan dostu. Momos ise acıktığınız anda aklınıza gelmesi gerekli olan ilkler arasında. Bu vegan restoran Berlin'de en çok tercih edilenlerden biri. Geleneksel Nepal yemeklerine menülerinde yer vermiş olmalarının beraberinde zengin bir vegan menüsü de mevcut.

L'Auberge de I'lll - Illhaeusern

Fransa'da bulunan L'Auberge de I'lll vegan dostu menüsüyle gönüllerinizi fethedecek. Restoran haftanın yalnızca 4 günü açık. Çarşamba ve Pazar günleri arasında gidebileceğiniz mekanda Şef Mac Haeberlin'in ellerinden çıkan enfes yemeklerin tadına bakma fırsatınız olacak. Fransız mutfağının en vejetaryen lezzetleriyle tanışmanızı muhakkak öneririm.

Mount Everest Tandoori - Amsterdam

Önerilerime en iyi vegan restoranlar arasında yer alan Mount Everest Tandoori ile devam ediyorum. Malum, Hollanda'ya giden veganlarımız az değil. Hint atmosferinin baskın çıktığı mekanda glütensiz, vejetaryen ve veganlar için uygun menülerle bir lezzet patlaması deneyimini yaşayabilirsiniz. Gidenlerin bir hayli memnun kaldığı bu restorana muhakkak yolunuz düşsün.

photo7jpg

Zazie - Roma

Tabii, İtalya'nın nefis makarnaları ve vejetaryenler için uygun olabilen pizzalarını zaten dünya biliyor. Ancak bir de veganlar için enfes menüler var. Bunların en beğenilenleri de Zazei mutfağında toplanmış. “Et yiyemem, görmek dahi istemem” derseniz Roma sokaklarında dolaştıktan sonra Zazie'de karnınızı doyurun derim.

Amfora Restoran - Dubrovnik

Lezzetleri menüleri olan bir vegan restoran Dubrovnik'te de bulunuyor. Amfora'nın menüsü bir hayli zengin, mutfağı da bir hayli çeşitli. Deniz mahsülleri, füzyon, Akdeniz ve Avrupa'nın beraberinde veganlar ve vejetaryenler için de alternatifleri geniş tutuyorlar.

Lebenbauer - Viyana

Oldukça zengin bir mutfağı bulunan Lebenbauer vejetaryen yemekleri, glütensiz lezzetleri ve vegan dostu olması ile bilinen restoranlar arasında. Viyana'da gidebileceğiniz vegan restoranları listesinde popülerliği ile dikkati çeken Lebenbauer karnınızı doyurmak için en iyi seçeneklerden biri.

Nameste Indian Restoran - Atina

Binlerce senelik kültürü barındıran bu tarihi kentte bir de vegan restoran olmasın mı? Olsun tabii, hem de birden çok. Ancak Nameste en popüler restoranlar arasında. Hint mutfağının lezzetli yemeklerinin beraberinde sebzeli lezzetler arayanlar için de en doğru adreslerden biri.

Etnosvet - Prag

Prag'a yolculuk yapacak olanlar için hazırda bekleyen vegan restoran size sebzenin binbir lezzetini sunacak. Nezih ortamıyla bir hayli bilinen restoranlar arasında yer alan Etnosvet'in şeflerinin özel tarifleri ve restoranın zengin menüsü damak tadınıza hitap edecek. Etnosvet sayesinde karnınızı doyurmanın ve daha sağlıklı hissetmenin huzuruyla şehri dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Martin Berasategui - Lasarte

İspanya'nın en bilinen mekanları arasında yer alan bu restoranda sebzenin, meyvenin ve tüm vegan lezzetlerin tadını doyasıya alacaksınız. Ferah ortamıyla ve yeşilliklerle dolu manzarasıyla da size keyifli saatler geçirmeniz için de güzel bir seçenek oluşturuyor.

Artık sebzenin en Avrupa halini biliyorsunuz. Bol yemekli yolculuklar…

Hazırlayan: Özlem Akçin (Özlem Keşifte)

YORUMLAR (0)