DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avrupa Merkez Bankası, faiz oranlarını değiştirmedi

Avrupa Merkez Bankası, faiz oranlarını değiştirmedi

7 Yıl Önce
2015-06-03 14:53:21
Avrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranlarında değişiklik yapmadı.

ECB Yönetim Kurulu, bugünkü toplantısında faiz oranlarının sabit tutulmasının kararlaştırıldığını açıkladı. ECB, eylül ayı toplantısında ekonomiyi canlandırmak için radikal kararlar almış ve bu kapsamda yüzde 0,15 olan politika faizini yüzde 0,05'e, yüzde 0,40 olan marjinal borç verme faizini yüzde 0,30'a ve mevduat faizini yüzde eksi 0,10'dan yüzde eksi 0,20'ye çekmişti.

ECB Başkanı Mario Draghi, faiz kararının ardından Türkiye saati ile 15.30'da Frankfurt'ta basın toplantısı düzenleyecek.

Öte yandan, Avro Bölgesi'ne ilişkin yeni makroekonomik projeksiyonların yayımlanacağı toplantıda bölgede uzun süreli çok düşük enflasyona karşı yeni bir tedbir planı açıklanması beklenmiyor. Ayrıca, ekonominin son durumunun, tahvil alımlarının ve Yunanistan sorununun toplantının en önemli gündem maddeleri olacağı öngörülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ismail yetim

özetle: almanyada 'GEZİ'ye çıkılamaz. çıkanlar hücrede hemencecik ölür. işte size modern ve demokratik ülkeler (örneğin türkiye) ile barbar diktatörlüklerin (örneğin almanya, ingiltere, abd) farkı

Görüş Bildir Bizimle Paylaş