DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avrupa'daki Türkler sandık başında

Avrupa'daki Türkler sandık başında

7 Yıl Önce
2015-05-30 12:12:09
Birleşik Krallık'ta yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimi için bugün oy kullanmaya başladı.

Türk seçmenler, İngiltere'nin başkenti Londra'nın batısındaki Olympia Sergi ve Konferans Merkezi'nde, İskoçya'nın başkenti Edinburgh'da ise Edinburgh Başkonsolosluğu çalışma ofisinde bugün yerel saatle 10.00-19.00 arasında oy kullanacak.

Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, Londra'da 80 binden fazla vatandaşın seçimde oy kullanma hakkına sahip olduğunu hatırlattı.

Yorulmazlar, "Bu seçime geçen yıl yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerine göre daha fazla, daha yoğun bir katılım bekliyoruz. Seçim güvenliğine yönelik tüm tedbirlerimizi aldık. Bu seçimin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını ümit ediyorum" dedi.

Birleşik Krallık'taki Türk vatandaşları için oy verme işlemi yarın da devam edecek. Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre, Birleşik Krallık'ta 81 bin 643'ü Londra'da, 2 bin 915'i ise Edinburgh'da olmak üzere toplam 84 bin 558 kayıtlı seçmen bulunuyor.

İlk günkü oy verme işlemi yerel saatle 19.00'da sona erecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş