DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avrasya Tüneli zamlandı

20 Aralık'ta hizmete girecek Avrasya Tüneli'nin yüzde 16 zamlandığı açıklandı.

5 Yıl Önce
2016-11-26 12:46:47

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakalarını deniz tabanının altından karayoluyla bağlayacak Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta hizmete açılıyor Tünel, bittiğinde, kara tünelleriyle birlikte 5.4 kilometre olacak.

Tünelin en derin noktası ise eksi 106.4 metre. Avrasya Tüneli'nin tamamlanmasıyla Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki seyahat süresi trafiğin olmadığı zamanlarda 15 dakikaya kadar inecek.

TÜNELE 2,5 AYDA 2 TL ZAM

13 Eylül'de Tünelden geçiş ücreti otomobiller için 4 dolar+KDV olarak açıklanmıştı. Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprülerinde KDV oranının yüzde 8 olarak uygulandığı göz önüne alınırsa Avrasya Tüneli'nde de aynı oranın uygulanacağı tahmin ediliyor.

Tünel 13 Eylül'de açılsaydı, tünelden geçmek isteyen bir otomobil, ozamanki 2,96 seviyesindeki dolar/TL üzerinden KDV dahil 12,79 TL'lik bir ücret ödeyecekti. Ancak dolar kurunun rekor üzerine rekor kırması üzerine tünele zam geldi.

Avrasya Tüneli zamlandı

2 LİRA ZAMLANDI

Tünelden geçmek isteyen bir otomobil şu anki kur (3.44 TL) üzerinden KDV dahil 14,86 TL'lik bir ücret ödemesi gerekiyor. Buna göre Avrasya Tüneli geçiş ücretleri iki buçuk ayda yüzde 16 (2 TL) zamlanmış oldu. Tünelden geçmek isteyen minibüsler ise 6 dolar + KDV ödeyecek.

Avrasya Tüneli zamlandı

KİMLER YARARLANABİLECEK

Tünelden yalnızca otomobil ve minibüsler geçebilirken en fazla 2.80 m yükseklikteki araçlar yararlanabilecek. Ağır taşıtlar, motosiklet ve yayalar geçemeyecek. Tünelden geçmek isteyen otomobiller 4 dolar + KDV, minibüsler ise 6 dolar + KDV ödeyecek

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş