DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Avea Mobil Ödeme artık Google Play Store'da

Avea Mobil Ödeme artık Google Play Store'da

7 Yıl Önce
2015-06-03 15:34:45
Avea, Google ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı kapsamında, Google Play Store üzerinden yapılacak uygulama satın alma işlemleri için Avea Mobil Ödeme seçeneğini kullanıma sundu.

Avea'dan yapılan açıklamaya göre, Google Play Store'dan Android cihazlarına uygulama ve içerik satın alan Avealılar, bundan böyle banka veya kredi kartına ihtiyaç duymaksızın sadece cep telefonu numaralarıyla ödemelerini yapabilecek. Bu ödeme yöntemiyle birlikte Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden kitap, uygulama ve oyun gibi içeriklere artık Avea hatlarıyla sahip olabilecek.

Türk Telekom Grubu Entegre Bağlantı Yönetimi Direktörü Baran Yurdagül, bu yeni iş birliğiyle tüm Avealı müşterilerin, Google Play platformundaki içerik ve uygulamaları kredi kartına ek olarak mobil ödeme kanalıyla satın alabileceğini belirterek, "Google ile gerçekleştirdiğimiz bu iş ortaklığıyla Avealı Müşterilerimiz için alternatif bir ödeme seçeneğinin yanı sıra, aynı zamanda hem içerik sağlayıcılar hem de uygulama geliştiriciler için alternatif bir ödeme kanalıyla beraber daha fazla müşteriye ulaşma imkanı sağlamış oluyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Türk Telekom Grubu Mobil Finansal Servisler Direktörü Zeynep Bosna ise Google Play Store ödeme platformuna Avea Mobil Ödeme seçeneğinin eklenmesiyle birlikte müşterilerine farklı bir ödeme alternatifi sunduklarını kaydetti.

Avea Mobil Ödeme ile müşterilerinin artık banka ve kredi kart bilgisi paylaşmadan, yalnızca cep telefonu bilgisini vererek Google Play Store üzerinden mobil içerik ödemelerini gerçekleştirebileceklerini aktaran Bosna, böylece Avealıların tüm içerikleri ve uygulamaları Avea Mobil Ödeme sayesinde kolayca, güvenli ve hızlı bir şekilde satın alabileceklerini ifade etti.

Google Play Store üzerinde Avea Mobil Ödeme seçeneğiyle ödeme yapabilmek için "Google Play Store Ödeme Yöntemleri" arasında "Avea Mobil Ödeme Kullan" seçeneğini seçmek gerekecek. Avea Mobil Ödeme ile yapılan ödemelerde tutar faturalı müşterilerde müşterinin faturasına yansıtılırken, ön ödemeli hatlarda ise müşterinin mevcut bakiyesinden düşülecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nergislalezar

(2)Hep unuttuğumuz şeydir Allah'ın şımarıklığı,kibri ve açgözlülüğü asla affetmediği.Kendini müslüman olarak niteleyen her bireyin bugün gelinen noktada önce ve yalnızca kendini sorgulaması gerekmektedir ki daha fazla özgürlüklerimizi kaybetmeden toparlanabilelim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş