DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Atletizm: Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası

Atletizm: Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası

31.05.2015 23:01:32
Avrupa Atletizm Birliği (EAA) ile Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) işbirliğiyle gerçekleştirilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu yarışmalarında, kadınlarda 119 puan toplayan İspanya'dan Valencia Terra i Mar, erkeklerde de 117 puanla aynı ülkeden Playas de Castellon birinci oldu.

Mersin'deki Nevin Yanıt Atletizm Sahası'nda düzenlenen yarışlar sonunda kadınlarda 119 puan alan İspanya'nın Valencia Terra i Mar takımı şampiyon olurken, Türkiye'yi temsil eden Fenerbahçe 104 puanla ikinciliği, Portekiz'den Sporting Lizbon da 92 puanla üçüncülüğü elde etti.

Erkeklerde ise 117 puanla İspanya'nın Playas de Castellon takımı birinciliğe ulaştı. İkinci sırada 115 puanla Türkiye'den ENKA Spor, üçüncü sırada ise 115 puanla İtalya'dan Fiamme Gialle yer aldı.

İlk gün yarışlarında kadınlar 3 bin metre engelli koşuda USK Prag (Çek Cumhuriyeti) takımından Lucie Sekanova, 9:28.93'lük derecesiyle şampiyona rekoru kırdı. Etkinliğin ikinci gün yarışlarında ise Şeref Osmanoğlu, 16,74 metrelik derecesiyle 3 adım atlama Türkiye rekorunu geliştirdi.

İlk 3'e giren takımların, madalya ve kupaları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Spor Genel Müdürlüğü temsilcileri tarafından verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

aaa

yav ne barışından söz ediyorsun sen ..barış .demmokrasi .diyaloğğğ..bunu agzına alan herkes bir şey ifade ettigini sanıyor.inanın artık bunlar şimdinin dünyasında hiç birşey ifade etmiyor batı sözüm ona yıllarca özgürlük adına ne sundu kaos şimdi bu elin bilmem sasıyla kalkmış şarkı söylüyor barışmı bırak bu agzı sırrı efendi yine ne oyunlar peşindesiniz yeri gelince yok türkiyeyi kana bularız şimdide barış çocugun varsa ancak adını barış koyarsın yoksa ancak sız kandan anlarsınız

Görüş Bildir Bizimle Paylaş