DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Atletizm: Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası

Atletizm: Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası

30.05.2015 20:26:24
Avrupa Atletizm Birliği (EAA) ile Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) işbirliğinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu yarışmaları Mersin'de başladı.

Nevin Yanıt Atletizm Sahası'nda gerçekleştirilen yarışlarda, erkeklerde 8, kadınlarda 7 olmak üzere Avrupa'nın en iyi 15 kulübü yarışırken, Türkiye'yi erkeklerde ENKA Spor, kadınlarda Fenerbahçe temsil ediyor. Yarın sona erecek yarışlarda en fazla puanı toplayan kulüp, Avrupa şampiyonu olarak kupaya ulaşacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Yardımcısı Murat Kocakaya, yarışların açılış töreninde yaptığı konuşmada, 2 gün süresince Mersin'de yapılacak olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda erkek ve kadınlarda 348 sporcunun yarışacağını söyledi.

Bu organizasyonun 3 yıl süresince Türkiye'de yapılacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kocakaya, Türkiye adına yarışan 2 kulübün başarılı olacağına inandıklarını belirtirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da organizasona ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kocamaz, bu tür spor organizasyonlarını Mersin'de düzenlemek için belediye olarak büyük rol üstlendiklerin dile getirerek, şunları söyledi:

"Mersin'i spor kenti yapma yolunda, ulusal ve uluslararası organizasyonların burada düzenlenmesi ve Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan tesislerin kullanılması için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Bu tür uluslararası etkinlikler, kentin tanıtımı açısından oldukça önemli. Avrupa'nın en iyi 15 kulübünün katıldığı turnuvada ülkemizi temsil edecek, ENKA Spor ve Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmalara geçildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş