Atilla Zorlu kimdir?
Atilla Zorlu kimdir?

Atilla Zorlu kimdir?

Karaman ili Ermenek İlçesi nüfusuna kayıtlı, 1974 Gelibolu doğumlu.

İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Konya Gazi Lisesi'nde tamamladı.

1996 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldum. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yüksek lisansımı ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Anabilim dalında doktora eğitimimi tamamladı.

Vatani görevini 2005 yılında Ardahan'da yerine getirdi. Atatürkçü Düşünce Topluluğu, TEMA Vakfı, Taşeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Yörük Türkmen Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar aktif yöneticilik görevlerinde bulundu.

Atatürkçülük ve Cumhuriyet Ekonomi Politikaları ile Yakınçağ Siyasi Tarihi üzerine çok sayıda kongre ve sempozyumlarda konuşmacı olarak görev aldı.

18 yıl Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundu.

27.dönem İYİ Parti Karaman İli 2.sıradan milletvekilli adayı oldu. 2019 Yerel Seçimlerde İYİ Parti'den Belediye Başkanı adayı oldum ve 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra Ermenek Belediye Başkanı olarak göreve başladım Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmekte.

Atilla Zorlu Kimdir?

Doğum Tarihi:1974
Mesleği:Siyasetçi
Ünvanı:Siyasi