DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Atatürk Havalimanı'ndan demokrasi çadırı

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘meydanlara çıkın’ çağrısına uyan bir vatandaş, Atatürk Havalimanı’nın girişine çadır kurdu.

19.07.2016 09:40:06

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından canlı yayına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak ülke genelinde sokağa çıkan milyonlarca vatandaş, protestolarını sürdürüyor. Darbecilere yönelik protestoların yoğun olarak gerçekleştirildiği Atatürk Havalimanı, geçen üç günün ardından yerini sakinliğe bıraktı.

Kilis'ten gelen 61 yaşındaki Muzaffer Yenici, olayın hemen sonrasında geldiği Atatürk Havalimanının ana giriş kapısından hiç ayrılmadı. Giriş kapısının yan tarafında bulunan yeşil alan çadır kuran Yenici, günlerdir bölgeden ayrılmıyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZ NE ZAMAN TERK EDİN DERSE O ZAMAN TERK EDECEĞİZ”

Olayı duyduktan sonra tanklarla girişleri kapatılan Atatürk Havalimanı'na gelen Muzaffer Yenici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokağa çıktığını belirterek, “Memleketim Kilis. İstanbul'a çocuklarımın yanına gelmiştim. Televizyonda bu olayları duyduktan sonra çocuklarımla Avcılar'dan buraya kadar yürüdük. Yollar kapalı olduğu için 3-4 saat yürüyerek geldik. O günden beri de burada çadırımızı kurduk nöbet bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız ne zaman terk edin derse o zaman terk edeceğiz” diye konuştu.

“BURALARI ÇAPULCULARA BIRAKACAK HALİMİZ YOK”

Olaydan sonra bölgeden hiç ayrılmadığını belirten Muzaffer Yenice, “Üç günden beri burada bekliyorum. Vatanı bekliyoruz. Buraları çapulculara bırakacak halimiz yok. 3-5 tane çapulcunun yüzünden Türkiye'yi bu duruma mı getireceğiz. Sonuna kadar, ölene buradayız. Cumhurbaşkanımız ne zaman gidin diyecekse o zaman gideceğiz bunun başka yolu yok. Ölmek var dönmek yok” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş