SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

At yarışları ne zaman başlayacak? At yarışları başlıyor mu? Bakanlık'tan açıklama

Koronavirüs salgını nedeniyle at yarışları ertelenmişti. Peki at yarışları ne zaman başlayacak? TJK at yarışları başlıyor mu? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan at yarışlarına ilişkin önemli bir açıklama geldi. Bakanlık açıklamasında 'Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun olumlu görüş göstermesi ile at yarışları yeniden başlayacak' denildi. Peki TJK at yarışları ne zaman başlayacak? At yarışları ile ilgili karar mayıs ayının ilk haftasında belli olacak. At yarışları başlıyor mu?

At yarışları ne zaman başlayacak? At yarışları başlıyor mu? Bakanlık'tan açıklama
10.4.2020 10:42:28

Koronavirüs salgını nedeniyle at yarışları ertelenmişti. Peki  at yarışları ne zaman başlayacak? TJK at yarışları başlıyor mu? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan at yarışlarına ilişkin önemli bir açıklama geldi. Bakanlık açıklamasında "Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun olumlu görüş göstermesi ile at yarışları yeniden başlayacak" denildi. Peki TJK at yarışları ne zaman başlayacak? At yarışları ile ilgili karar mayıs ayının ilk haftasında belli olacak. TJK at yarışları başlıyor mu?

At yarışları ne zaman başlayacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın TJK at yarışları başlaması ile ilgili açıklaması şöyle. "Ülkemizdeki Covid-19 salgınının seyri takip edilerek, başta Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu olmak üzere ilgili makamların görüşlerinin de uygun olması halinde ayrıca alınacak ilave tedbirlerin kapsam ve mahiyetinin de gerekli ve yeterli düzeyde olması kaydıyla, at yarışlarının yapılmasına karar verilecektir.

At yarışları başlıyor mu? 

Bu bağlamda at yarışları ile ilgili daha önce alınan erteleme kararının 2020 yılı Mayıs ayının ilk haftasında tekrar değerlendirilmesine karar verilmiştir. 6132 sayılı Kanun'a göre icra edilen at yarışları Bakanlığımız tarafından 20.03.2020 tarihinden geçerli olmak üzere ikinci bir bildirime kadar ertelenmişti."

TJK At yarışları ertelenmişti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli daha önce yaptığı açıklamada at yarışları ertelendi mi sorusna açıklık getirmişti. Bakan açıklamasında "At yarışlarını erteledik. Minimumda bu hareketlerin olmasını istedik. Bu yüzden erteledik. Şu anda herhangi bir tarihle ilgili karar almadık. Corona virüs seyrine göre alma düşüncemiz var." dedi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR