DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Astana'daki Esed rejimi heyetinden PYD'ye federasyon mesajı

Astana'da Esed rejimi temsilcisi olarak bulunan Caferi, rejim ve PYD arasında gerçekleşen 'federasyon' görüşmeleri ile ilgili bri mesaj verdi.

5 Yıl Önce
2017-01-24 17:21:32

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Astana'da Suriye rejim temsilcisi Beşşar Caferi Astana bildirgesi imza töreni sonrası basın konferansı düzenledi.

Konuşması sırasında Suriye'nin gündemind eolan "federasyon" konusuna da değindi.

Caferi, "Kürtler güç kullanarak Suriye'de federal yönetim isterse, karşılığını görür. Demokratik yöntemlerle talep edilirse görüşülür" dedi.

Caferi'nin diğer açıklamaları:

"Bizim için, Arap, Kürt, Süryani veya başka bir halk olsun hepsi Suriyelidir. Toplumumuzun farklı kesimleri arasında sınır ve ayırım yok. Kendimizle gurur duyduğum gibi Suriyeli Kürt kardeşlerimizle de gurur duyuyoruz. Suriyeli Kürtler, sadece IŞİD'e karşı mücadelede değil ülkemizin tarihinde önemli rol oynadı. Bin yıldır birlikte yaşıyoruz. Burada, ülkemize sadık olup olmadığını kontrol etmek için bulunmuyoruz. Biz sadığız. Farklı yolu seçenler Suriye'ye inanmıyor demek. Farklı planlara inanıyor veya yabancı güçler tarafından yetiştirilmişler. Bu konuda farklıyız."

(HABERE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ)

452333

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adalet

Ortadoğu daki tüm ulus-üniter devletler ırkçı tekçi ve inkarcı faşist yönetimlerdir...Suriye temsilcisi de diğer malum tek çi devletler gibi konuşuyor Kürtler hakkında...'Hepimiz Suriyeliyiz' deyip Arapçılık anlayışını hasır altı etmeye çalışıyor...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş