DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Askeri lise sınavında usulsüzlük'' operasyonu

Gülen Cemaati'ne yönelik 'paralel yapı' soruşturması kapsamında 'askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük' yapıldığı gerekçesiyle Kayseri'de operasyon başlatıldı. 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı, 4'ü gözaltına alındı.

7 Yıl Önce
2015-06-03 08:26:20

Hükümetin 'paralel yapı' olarak adlandırdığı Gülen Cemaati'nin KPSS ve emniyet ayağından sonra 'askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük yapıldığı' gerekçesiyle operasyon başlatıldı. 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı, 4'ü gözaltına alındı. 4 kişi ise aranıyor.

Soruşturma "Suç işlemek amacıyla Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak, ÖSYM Kanunu'na muhalefet, askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük" suçlamasıyla başlatıldı. Zanlılardan 3'ü Kayseri'de, biri Ankara'da gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan diğer zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Savunma Bakanı İsmet Yılmaz 13 Mayıs'ta yaptığı açıklamada Gülen Cemaati'nin TSK'daki yapılanmasına yönelik iddialarla ilgili olarak "Binin üzerinde kişiyle ilgili olarak ihbar gelmiştir. Bu ihbarlarla ilgili, hem idari hem de Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturmalar başlatılmıştır. Neticelendiğinde elbette gereği yapılacaktır" açıklamasını yapmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

narin

Belli degl hangisini savunuyorsun yahya kardesime katiliyorum

Görüş Bildir Bizimle Paylaş