Aşırı sıcaklar can alıyor

-Hindistan'da 47 derecenin üzerinde seyreden sıcak hava dalgası nedeniyle 765 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

26.05.2015 23:20:15

Hindistan'ın güneyindeki iki eyalette 47 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklığı nedeniyle 765 kişi hayatını kaybetti.

Yerel medyadaki haberlere göre, Hindistan Afet Yönetim Kurumu yetkilileri, 15 mayısta başlayan sıcak hava dalgası nedeniyle Andhra Pradesh eyaletinde 550, Telangana eyaletinde 215 kişinin öldüğünü açıkladı.

Andhra Pradesh eyalet yönetimi, halka 11.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.

Eyalet Başbakanı Chandrababu Naidu, sıcak hava dalgası sebebiyle hayatını kaybedenlerin ailelerine bin 570 dolar tazminat ödeneceğini açıkladı.

Hindistan Meteoroloji Kurumu, bu iki eyalette sıcaklıkların bugün 29 ila 41 derece arasında olacağı, perşembe gecesi bölgede yağmur görülebileceği tahmininde bulundu.

Diğer yandan başkent Yeni Delhi'de hava sıcaklığının dün 45,5 dereceye çıktığı bildirildi.

Mayıs ayının ülkenin büyük bölümünde sıcak geçtiği biliniyor. Hindistan Meteoroloji Kurumu yetkilileri, Pakistan'ın güneyinden gelen günbatısı rüzgarlarının bu sıcağı daha da artırdığını belirtiyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

heyhat

Bir zamanlar kuzey irak ta kırmızı çizgileri idi.onu ilk cigneyen kendileri oldu kürt devletini kendi elleri ile kusurlar sonra suriye de sünni mezhepci ligine soyunup ihsan teröristlerini koşulsuz destekledi kas yapayım derken göz çıkardı ve burdada Kürtlerin ozerkligini istemese sağladı. İşid denen kafir sapik ruh hastalarini müslümanların başına bela etti .Ortadoğu'yu BOP eşbaşkanı sıfatıyla darmadağın etti.yüzbinlerce mazlum un katline ortak oldu.eee daha ne yapsın değil mi.bu kadarını haclılar bile basaramamisti.