DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Artık sarayda tezek yakılsın!'

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti eleştirdi...

6 Yıl Önce
2015-12-04 05:59:38

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Micro Blog Sitesi Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bazı eleştiriler yöneltti. Bahçeli, "Ne oldu? Geriye sardılar. Bu milletin çektiği çile yeter. Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın. Konuşması kolay, buyurun çileye biraz da siz ortak olun" dedi.

"Onlar ki, gülüp eğleniyorlar. Haklarında yığınla suçlamaya rağmen muzaffer bir komutan gibi geziyorlar, yiyorlar, gemilerini yüzdürüyorlar" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

"Şimdi de diyorlar ki, 'Biz hayat boyu doğal gazla yaşamadık. Bu millet çileye alışıktır.' Yetmedi, 'Gerekirse tezek yakarız' dediler. Gün geldi, Bingöl'de olmayan doğalgazı varmış gibi anlattılar, gün geldi doğalgaz bulunmayan Zonguldak'ta açık açık yalan söylediler. Sonra, doğalgaz gelmeyen il kalmayacak, Ayşe Hanım rahatlayacak, bodrumdan kömür çıkarma derdi kalmayacak dediler. Ne oldu? Geriye sardılar. Bu milletin çektiği çile yeter. Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın. Konuşması kolay, buyurun çileye biraz da siz ortak olun.

​Doğrusunu isterseniz bu millet çileye alışık sözüne çok alındım, çok üzüldüm. Çileyi çeken millet, çalıp söyleyen, köşeyi dönen onlar. Onlar ki, gülüp eğleniyorlar. Haklarında yığınla suçlamaya rağmen muzaffer bir komutan gibi geziyorlar, yiyorlar, gemilerini yüzdürüyorlar. Bu adaletsizliği sorgulamadıkça, bu haksızlığa kafa yormadıkça, zorlu şartlar yenilemez, dağ gibi pürüzler dağıtılamaz.

​Doğrunun yolu uzun ve çetindir. Yalan ve ahlaksızlık kurnaz ve fırsatçıdır. Yol doğru olduktan sonra varılır, yalan er geç yarı yolda kalır. Milletimin her güzel evladından sorgulamasını rica ettiğim husus şudur: Biz bugünkü Türkiye tablosuna, yönetim tercihine layık mıyız? Doğru cevap kurtuluştur. Kurtuluşun kıvılcımı ise milli, inançlı ve mücadeleci ruhlarda çakacaktır. Dün öyle oldu, yarın da aynısı olacaktır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman er

yakar niye yakmasın kurar biyo gaz tesisini tezek yakar biyo gaz hayvan gübresinden üretiliyor her şeyi mesele yapıyorsunuz işiniz sarayla ugraşmakher şeye saray projesi kulpu uyduruyorsunuz

mamo

Görmeyen de ömrü boyunca Mhp'de yan gelip yatan benim zannedecek,Arkadaş sen önce muhalefet yapmayı öğren bu kadar basit olmanız sadece size değil Türkiye'ye de zarar veriyor, Alternetifi olmayanların yalnış ve yavaşları daha fazladır.

ekol türk

Olmaz;rakiplerinden MHP ye baskan olmaz. Ya senden? sendende bes tepeye kapici bile olmaz.Miliyecci duygularimizi gasbedip tekelinize aldiniz.irkcilik olacak korkusuyla milli manevi duygularimizi doyasiya yasayamadik.Bir milletin en büyük düsmani Radikal irkci milliyecileri imis.Katiliyorum.

Rifki

Her zaman devlet adamlığı vasfıyla hareket eden bahçeli beye katılıyorum.Krizin maliyeti hep vatandaşa ciro edilmesin.birazda ust tabaka konforundan kıssın.

ebumusab

milli inancli ve mucadeleci ruhta sende olmadıgına gore hadş anca gidersin bahceli. sen zavallısın zavallı

Görüş Bildir Bizimle Paylaş