DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Arnavutluk'taki yerel seçim

Arnavutluk'taki yerel seçim

23.06.2015 13:32:44
Arnavutluk'ta, pazar günü yapılan yerel seçimin ardından, ülkedeki 61 belediyeden 55'inde oy sayımı tamamlandı.

İlk seçim sonuçlarına göre, ülkedeki 61 belediyeden 41'ini Sosyalist Parti öncülüğünde kurulan "Avrupalı Arnavutluk Birliği" isimli koalisyon kazandı.

"İş ve Haysiyet İçin Halk Birliği" isimli koalisyon 13 belediyede birinci olurken, bir belediyeyi ise ülkedeki Yunanları temsil eden Mega Parti kazandı.

Arnavutluk Merkez Seçim Kurulundan yapılan açıklamada, başta başkent Tiran olmak üzere 6 belediyede daha oy sayımının sürdüğü belirtildi.

Merkez Seçim Kurulunun verilerine göre, Tiran'daki oyların yüzde 95'inin sayımı tamamlanırken, sayılan oyların yüzde 53'ünü "Avrupalı Arnavutluk Birliği" koalisyonunun adayı Erion Veliay, yüzde 39'unu ise "İş ve Haysiyet İçin Halk Birliği" koalisyonunun adayı Halim Kosova aldı.

Bu arada, Merkez Seçim Kurulu 3 milyon 370 bin 206 seçmenin bulunduğu seçime katılım oranının yüzde 48 olduğunu açıkladı.

Seçimde, Sosyalist Parti öncülüğündeki 37 partili "Avrupalı Arnavutluk Birliği" ile 15 siyasi partiden oluşan "İş ve Haysiyet İçin Halk Birliği" isimli iki koalisyonun yanı sıra hiçbir koalisyona dahil olmayan 11 siyasi parti yarıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

duyarlı

Beldiyenin kadın politikaları müdürlüğü eğitim sorumlusu neslihan isminde bir kadınla görüştüm. Bilbordu yayından kaldırdıklarını özür dilediklerini açıklama yaptıklarını söyledi. Müslüman ve bir kız evlat babası olarak aradığımı yaptıkları işin çokt ahlaksızca ve tehlikeli bir iş olduğunu söyledim. Bana özür metnini mail atacaklar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş