SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Arnavutluk’ta, 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na çirkin saldırı!

Arnavutluk’ta, 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na çirkin saldırı!

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başbakanlığı tarafından (TİKA) Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’ndaki şehitlerin isimlerinin bulunduğu kitabe tahrip edildi.

Arnavutluk’ta, 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na çirkin saldırı!
1.9.2019 14:52:03

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başbakanlığı tarafından (TİKA) Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı'ndaki şehitlerin isimlerinin bulunduğu kitabe tahrip edildi.

Tiran'da TİKA tarafından inşa edilen  15 Temmuz Demokrasi Parkı'ndaki  15 Temmuz Şehitler Anıtı kimliği belirsiz kişilerce tahribata uğradı.

Arnavutluk Emniyetinden yapılan açıklamalar doğultusunda, kimliği belirsiz bir kişinin, sabah saatlerinde sert bir cisimle söz konusu kitabeye zarar verdiği ifade edildi.

Saldırganın kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedilirken söz konusu kitabe, emniyet güçlerince tel örgüyle çevrelenip üzeri örtüldüğü bildirildi.

TÜRK BAYRAKLARINADA ZARAR VERİLDİ

Geçtiğimiz günlerde söz konusu kitabeye ve Türk bayraklarının bulunduğu tabelalara zarar verilmiş, ancak kısa süre sonra tabelalar, Tiran Belediyesi çalışanlarınca onarılmıştı.

Kosova'nın Üsküp Büyükelçisi Gjergj Dedaj, sosyal medya hesabı üzerinden kitabeye ve üzerinde Türk bayraklarının bulunduğu tabelalara yapılan saldırıyla ilgili önceden paylaşımda bulunmuştu.

Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliğince yapılan açıklamada, Dedaj'ın yapmış olduğu açıklamada, Tiran'daki 15 Temmuz Demokrasi Parkı'nda bulunan anıtla ilgili yaptığı paylaşımda kullandığı mesnetsiz iddiaları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan düşmanca söylemini şiddetle kınadıklarını açıklamıştı.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR