DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Arman Talay spor ödülleri sahiplerini buldu

Arman Talay spor ödülleri sahiplerini buldu

7 Yıl Önce
2015-06-01 14:37:34
Merhum spor yazarı Arman Talay'ı anmak için düzenlenen ödül töreninin 17'ncisi Ankara'da yapıldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Ankara şubesinde, düzenlenen Arman Talay spor ödülleri törenine, eski bakanlar, milletvekilleri, spor yazarları, antrenör ve sporcular katıldı.

Törende konuşma yapan Talay'ın tiyatrocu kızı Özlem Ersönmez, babasının adını yaşatmak, hayat görüşü ve düşüncelerini anlamak için düzenledikleri geleneksel ödül töreninin, kendileri için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Ersönmez, "17 yıl önce bugün, bizim için çok acı bir gündü ancak babamın adının bu ödül töreniyle yaşatılıyor olması, bizi çok mutlu ediyor. Babamın yazılarını okurken, atasözü gibi sözlerini görünce hala şaşırıp kalıyorum. O bize bir armağandı" diye konuştu.

Konuşmanın ardından amatör futbolda hizmet veren antrenör ve sporcuların yanı sıra yazılarıyla amatör spora destek veren spor yazarlarının da aralarında bulunduğu 93 kişiye plaketleri takdim edildi.

1938-1998 yılları arasında yaşayan Arman Talay, TSYD ve Spor Kulübü Derneği Ankara Şubesi başkanlıkları yaptı. Amatör futbola verdiği önem ve destekle bilinen Talay, farklı gazete ve kanallarda muhabirlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet

Çin kopyalamkta ustalar. Bu ırkçı entrikaları Kürtlere uygulanan Fasistlikten Orgrenip Kopyelemişler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş