SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Arjantin'de 7 saatlik elektrik kesintisi

Arjantin'de 7 saatlik elektrik kesintisi

Arjantin Devlet Başkanı Macri, Arjantin'de sabah saatlerinde başlayıp ülkenin çoğunu etkisi altına alan ve kısmi olarak giderilen elektrik kesintisinin neden kaynaklandığını henüz belirleyemediklerini bildirdi.

Arjantin'de 7 saatlik elektrik kesintisi
16.6.2019 22:02:00

Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, sosyal medya hesabından ülke çapında etkili olan enerji kesintisine ilişkin açıklamalar yaptı.

Arjantin Devlet Başkanı Macri, "Bu sabah, elektrik bağlantı sisteminden kaynaklı bir arıza, ülke çapında elektrik kesintisine yol açtı. Elektrik kesintisinin sebebini henüz belirleyemedik." ifadelerini kullandı.

Problemin en kısa sürede çözülmesi için çalışıldığını belirten Macri, konunun derinlemesine araştırılacağını kaydetti.

ELEKTRİK SAĞLAYICILARINDAN AÇIKLAMA

Arjantin'in elektrik sağlayıcı şirketlerinden Edesur'un internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, kesintinin ülkenin Uruguay sınırında bulunan Salto Grande ile Paraguay sınırında yer alan Yacyreta enerji santralleri arasında elektrik iletimindeki arızadan kaynaklandığı bildirildi.

Açıklamada, şirketin hizmet verdiği alanın yüzde 60'tan fazlasında kesintinin giderildiği bilgisi paylaşıldı.

Arjantin'in en büyük elektrik sağlayıcı şirketi Edenor'un sosyal medya hesabından kesintinin aynı sebepten meydana geldiği belirtilerek, hizmet verilen alanın yüzde 90'ına enerji ulaştırıldığı açıklandı.

7 SAAT SÜRDÜ, ÜLKENİN NEREDEYSE TAMAMI ETKİLENDİ

Güney Amerika ülkesi Arjantin'de sabah saatlerinde başlayan ve yaklaşık 7 saat süren elektrik kesintisi neredeyse ülkenin tamamını etkilemişti. Başkent Buenos Aires'te toplu taşımada aksamalara neden olan elektrik kesintisi yüzünden bazı trafik ışıkları çalışmamıştı.

Öte yandan, yerel seçimlerin düzenlendiği Santa Fe, San Luis ve Formosa eyaletlerinde halk oy kullanmak için cep telefonlarından ve gün ışığından faydalanmıştı. Yine yerel seçimlerin yapıldığı, ülkenin en güneyinde, "dünyanın sonu" olarak da bilinen Tierra del Fuego eyaleti ise elektrik kesintisinden etkilenmemişti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR