Arınç'tan ''Gelecek Partisi'' açıklaması

Bülent Arınç, Davutoğlu'nun yeni kurduğu Gelecek Partisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

15.12.2019 08:36:19

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) düzenlediği 28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi'ne katılan Bülent Arınç, toplantının sonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

''AK PARTİ'YE RAKİP OLMASINI UYGUN GÖRMÜYORUM''

Davutoğlu öncülüğünde Gelecek Partisi'nin kurulduğunun hatırlatılması üzerine Arınç, bunu basından takip ettiğini belirterek, “Kısmen konuşmaları da dinledim. Kurucusu geçmiş başbakanımızdır. Birlikte de çalıştık. Ancak ben AK Parti'nin gövdesi içinden başka partilerin çıkmasını ve AK Parti'ye rakip olmasını uygun görmediğimi ifade ettim. Halen bu düşüncedeyim. Bu düşüncemi ifade ettikten sonra kurulan parti hakkında herhangi bir beyanda bulunmayacağım” diye konuştu.

''AK PARTİ İKTİDARININ DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUM''

Arınç, gazetecilerin, Ali Babacan'ın da parti kuracağını hatırlatması üzerine, “Anlaşılıyor ki bir başka parti daha kurulacak. Türk siyaseti kendi mecrasında böyle bir çalışmayı görecek. Ben AK Parti'nin güçlenmesini, AK Parti iktidarının devam etmesini, Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı statüsünün korunmasını isteyen bir insanım. Bu doğrultuda çalışmalarıma devam edeceğim” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)