DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3745 ₺

EURO

17,5136 ₺

ALTIN

971,13 ₺

BİST

2.418,10 ₺

Arınç'tan 'AK Parti' iddiası

ESKİ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bazılarının Ak Parti aleyhinde konuşma yapmasını beklediğini ifade etti.

7 Yıl Önce
2015-12-18 20:36:02

ESKİ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bazılarının Ak Parti aleyhinde konuşma yapmasını beklediğini ifade ederek, "Kimseyi kızdıracak hiçbir söz söylemeyeceğim. Ak Parti hakkında, aleyhinde bir siyasi konuşma yapmayacağım" dedi.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlediği 'Kamuda İsraf' konulu konferansa konuşmacı olarak Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı.

Sözlerinin başında nasıl konuşacağını merak eden kişilerin olduğunu ifade eden Bülent Arınç, "Birileri buraya ne için geldiğimi, neden konuşacağımı çok merak ediyormuş. Birkaç söz söyleyeyim ki sonuna kadar bekleyip de üzülmesinler. Ben burada kimseyi kızdıracak hiçbir söz söylemeyeceğim. Ak Parti hakkında, aleyhinde bir siyasi konuşma yapmayacağım. İsraf konusu bir partinin binasına sığacak kadar küçük bir şey değildir. Herkesi ilgilendiren bir konudur. İsraf kötüdür, tasarruf değildir" diye konuştu.

Aktif siyasetin içinde olmadığını ve bundan sonra bildiklerini üniversite öğrencilerine aktarmak istediğini belirten Arınç, "Şu anda aktif siyasetin içinde değilim. Biraz bilgim varsa bunu daha da çoğaltarak gençlerle üniversite camiası olarak bunları paylaşmak istiyorum. Benim için en çok söylenen sözler, Ekşi Sözlük ne diyor bilmiyorum ama 'dürüst adamdır' derler, 'sözünü sakınmaz' derler. Hakkımda çok şükür bugüne kadar dürüst ve namuslu olmanın dışında, cesur bir siyasetçi olmanın dışında kötü bir şey söyleyen çıkmadı" dedi.

.

YORUMLAR (3)

e türker

ALLAH Sasirtmasin bir anlik bir hezeyan her seyi mafeder allah muhafaza.son iki secim arefesinde öylesi durumlar olmadi degil.ondandir herhalde bazi sahislar toplantilarini takip ediyordur.yine galeyana gelirde bize ekmek cikar diye.Yinede sen sayin A Gülüde al yanina konferanslarla desarj ol.Yoksa parelel seni rahat birakmaz illa sacmalatmak icin gidiklar.

dr.ali rıza dönmez

sayın Bülent bey davaya hıyanet ettin akp türkiye için çok kötü oldu .sende onlarla berabersin lütfen bir düşün neler neler yaptınız .hesabını allaha vereceksiniz kendiniz ile arkana takdiklarınla yazık ettin kendine lütfen çok düşün keşke millet vekili bakan v.s olmasa idim saygılarımla

Selcuk99

Bizler birilerin kulu değiliz, bizler Allahın kuluyuz. Makamı mevkisi ne olursa olsun, hatasız ve asla eleştirilemez olan Peygamberimiz (sas) için bile binbir kusur, binbir eleştiri bulabişmiş insanoğlu neden sayın Arınç davasında farklı bir tutum sergilesin? Sayın Arınç'ı bizler Allah için ekşi sözlükteki geçtiği şekliyle 'dürüst adamdır' derler, 'sözünü sakınmaz'. Öyle biliriz! Sayın Arınç, zor da olsa, öyle de kalınız...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş