SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Ardahan'da ağaçlar Posof'a dikildi

Geleceğe nefes Ol' kampanyası kapsamında Ardahan'ın Posof İlçesi'nde 7 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Ardahan'da ağaçlar Posof'a dikildi
11.11.2019 16:02:17
Geleceğe nefes Ol" kampanyası kapsamında Ardahan'ın Posof İlçesi'nde 7 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Posof Kapalı Spor salonunun bulunduğu mevkide Posoflulardan başka Ardahan ve ilçelerinden de gelen vatandaşlarla beraber binlerce kişi fidan dikmek için toplandı.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı'nın katılımıyla beraber il ve ilçelerdeki askeri ve sivil mülki amirleri etkinliğin yapılacağı alanda bir araya geldiler.

Fidan dikilecek alana gelen vali Mustafa Masatlı vatandaşlar ve idareciler tarafından karşılandı. Vali Masatlı yüzlerce kişi ile tokalaştıktan sonra tören alanına geçti.

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından konuşan Vali Mustafa Masatlı, konuşmasına "Yarın kıyamet olsa bile elinizde ki fidanı dikiniz" cümlesiyle başladı. Vali Masatlı, Ardahan ilinin hepsinde dikilmesi gereken fidanların tamamının Posof'ta dikilmesine karar verildiğini, bunun sebebinin ise Posofun iklim şartlarından kaynaklandığını belirtti.

Ardahan il ve ilçelerinde en ılıman ilçenin Posof olduğunu bu nedenle bu kararın alındığını belirten Vali Masatlı, 11 milyon fidan dikilmesi kararına rağmen bunun 13 milyon 700 bin sayısına ulaştığını belirtti.

Yapılan konuşmadan sonra fidan dikilmesine başlandı. Programa katılan binlerce kişi kadın, erkek, öğrenci, asker herkes fidan dikmeye başladı. Sadece Posof ta 7 bin 500 fidan dikiminden sonra Posof ilçe orman işletme şefliğinde katılanlara yemek ikram edildi.
GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 13.11.2019 20:56:31
  Asıl ağaç fidanı dikilmesi gerekli olan Yerler çıplak arazının olduğu yerler Çıdır.Göle.Hanak. Ve Damal dır.Posof un Arazı örtüsü yeterli derecedeAğaçlıdır.Ben yine de emeği geçen,Kardeş tkı sağlayanLara TEŞEKÜR ler diyorum.
  / 13.11.2019 19:20:44
  Ardahanda agac dikecek yer yok muydu
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR