DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Arçelik'ten Android TV

Arçelik'ten Android TV

19.06.2015 11:27:49
Arçelik ile Google arasındaki işbirliği kapsamında Beko, Arçelik ve Grundig'in yeni nesil akıllı televizyonlarında Google'ın TV'ler için tasarladığı işletim sistemi Android TV kullanılacak.

Arçelik'ten yapılan açıklamaya göre şirket, Google ile yeni bir işbirliğini daha hayata geçiriyor. Buna göre Arçelik, Beko, Arçelik ve Grundig markaları için tasarlayacağı yeni nesil akıllı televizyonlarda Google'ın TV'ler için tasarladığı işletim sistemi Android TV'yi kullanacak.

Arçelik'in üretim ve satışını yapacağı Android işletim sistemli yeni nesil akıllı televizyonlar gelecek dönemde tüketicilerle buluşacak. Arçelik daha önce Google'ın AndroidTM İşletim Sistemi'ni tablet bilgisayarlarda kullanmaya başlamıştı. Akıllı televizyonlarda ise YouTubeTM ile bir işbirliğine gitmişti.

Android TV ile kullanıcılar Google Play Store'dan farklı Google uygulamalarını Arçelik, Beko, Grundig markalı akıllı televizyonlardan deneyimleme imkanına kavuşmuş olacak.

Google Arama, YouTube gibi pek çok uygulamaya Android işletim sistemine sahip olacak yeni nesil akıllı televizyonları üzerinden kolayca ulaşacak olan kullanıcılar; fotoğraf, oyun, arama, uygulama ve daha birçok özellikten oluşan yeni bir dünyanın kapılarını da aralamış olacak.

Dünya çapında 1 milyardan fazla cihazda Android işletim sistemi aktif olarak kullanılıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kayserili

Bizde de aynısı yapılmadımı Gezide Gençlerimize. Şimdi ise Kürtleri Öldürmüyor muyuz??? Vallahi en azindan bu gavurlar kendi vatandaşlarını Öldürmüyor. Biz hep bağırarak söylediğimiz Bin 1000 yıllık ortak yaşam Kardeşimizi Infaz ediyoruz. Ümmetci müslümanlar a Duyurulur. Yahudilere Bedua okumadan önce Evvela kendi İnsanlığınizi - İmanınızi Sınayın...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş