Araştırma şirketinden Davutoğlu yorumu

İstanbul Ekonomi Araştırma'dan Can Selçuki, Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Davutoğlu'nun ne yaparsa yapsın Kürtlerin ve sekülerlerin bir kısmından oy alamayacağını söyledi.

13.01.2020 20:33:50

İstanbul Ekonomi Araştırma'dan Can Selçuki, parti kurma heveslisi isimlere ilişkin dikkat çeken değerlendirmeler yaptı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın kamuoyunda 'öz eleştiri yapmaları gerektiği' tartışmalarını değerlendirdi. T24'e konuşan Selçuki, "Öz eleştiri gerekli; buna çok da takılmamak lazım. Ancak Davutoğlu ne yaparsa yapsın Kürtlerin ve sekülerlerin bir kısmından oy alamaz; almasına gerek de olmayabilir" dedi.

Babacan'ın 'farklılaşan bir lider' olduğunu belirten Selçuki, "Kendisine lider denmemesinden bile şikâyeti yok. 'Siyasi koordinatör' şeklinde tanımladı kendini. Ancak ne kadar karşılığı olur bunu söylemek mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

Politikanın realitesi bunlar diye davutoülu kürtlere sevimli görünmek için ilk önce diyarbekir i ziyaret etti,Başarılı olamayacağını oda biliyor ama ak partinin oylarını çok cüz,i de olsa tırtıklaması onun görevi,