SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Arap Birliğinden AB'ye Filistin çağrısı

Arap Birliğinden AB'ye Filistin çağrısı

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Avrupa ülkelerine Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansının (UNRWA) yaşadığı mali sıkıntının giderilmesi çağrısında bulundu.

Arap Birliğinden AB'ye Filistin çağrısı
9.10.2018 11:45:32

Arap Birliği'nden yapılan açıklamaya göre Ebu Gayt, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Akdeniz İçin Birlik 3'üncü Bölgesel Forumu'nda konuştu.

Arap Birliğinin Mısır'da 2019'da Arap-Avrupa ortak zirvesi düzenleme hazırlığı içinde olduğunu bilgisini paylaşan Ebu Gayt, bu toplantılarda Akdeniz'in her iki yakasını ilgilendiren konuları görüşmeyi umduklarını kaydetti.

Filistin konusunun çözüme kavuşturulamayan meselelerin başında geldiğini hatırlatan Ebu Gayt, "Avrupalı ortaklarımızı, İsrail işgalini sonlandıracak ve başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırlarında Filistin devletinin kurulmasını sağlayacak siyasi çözüm sürecinin yeniden canlandırılması ve UNRWA'nın yaşadığı mali sıkıntının giderilmesi için çalışmaya çağırıyoruz" ifadesini kullandı.

UNRWA'ya geçen yıl 365 milyon dolarlık destekte bulunan ABD yönetimi, bu kuruluşa yönelik mali yardımlarını geçen ay sonunda tamamen durdurma kararı almıştı. ABD'nin kararının ardından UNRWA mali krize girmişti.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in 1967 sınırlarını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  YORUMSUZ / 9.10.2018 14:34:42
  ARAPLAR 1948 DE 1948 SINIRLARINI REDETTİLER. İSRAİL TOPRAK KAZANDI. 1967 DE 1967 SINIRLARINI REDDETTİLER. İSRAİL YİNE TOPRAK KAZANDI. HALBUKİ 1967 DE 1967 SINIRLARI ORADA DURUYORDU. ARAPLAR NİYE FİLİSTİN DEVLETİNİ KURMAYI DÜŞÜNMEDİ. FİLİSTİN MESELESİ ARAP DİKTATÖRLERİ İÇİN BİR KALDIRAÇ. KENDİ SORUNLARINI HALKIN GÖZÜNDEN KAÇIRMANIN YOLU. İSRAİL, TARİHİNİN EN GÜÇLÜ DÖNEMİNDE. 2000 YIL ÖZLEMİNİ DUYDUĞU KUDÜS'Ü MASA BAŞINDA VERİR Mİ. KİMSE HAYAL KURMASIN.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR