DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,0285 ₺

EURO

17,1305 ₺

ALTIN

954,22 ₺

BİST

2.380,90 ₺

Araç Stokları Sıfıra Dayandı

Araç stok sıkıntısı tüm Dünya’da tüm hızıyla devam etmekte

2 Yıl Önce
2020-10-20 11:08:53

Araç Stokları 0'a Dayandı

Araç stok sıkıntısı tüm Dünya'da tüm hızıyla devam etmekte. Otomobilin ana vatanı Amerika dahi araç stok sıkıntısı çekiyor. İkinci el fiyatları sadece ülkemizde değil her yerde çok büyük dalgalanmalar içerisinde.

 

Sıfır araç üretimi sekteye uğrayınca insanlar çareyi ikinci elde aradı. İkinci el araçlar ise değerlenmeye devam ediyor. Kısır döngüye giren sistemden çıkış yolunu insanlar fiyatı onaylanmış ekspertizi yapılmış araçları kurumsal firmalardan almak yoluyla çözüyorlar.

Şahısların araçların geçmişini bilmeden fiyatları şişirmesi konsepti tüm dünyada devam ediyor.

 

Subaru ve 4Runner gibi tutulan modeller şu an ikinci el piyasasında bulunamıyor. Philadelphia'da bir SUV için alışverişe çıkan kişi sadece belirli markalarda ve yüksek kilometrelerde istediği aracı bulabildi.

Araç stokları tükendi. Aylık 400 dolar ödemeyle ikinci el araç sahibi olmak dahi piyasadaki düğümü çözemedi.

Pandemi dönemi sebebiyle araç stoklarının tükenmesi problemi yakında %100 kapasiteyle çalışacak fabrikalar ile çözülecek.

Türkiye'de de tam kapasite üretime başlayacak firmalar sayesinde örneğin tüm Dünya'ya satılan çeşitli Ford, Hyundai ve Toyota modelleri Türkiye sayesinde stok sıkıntısından kurtulacak gibi görünüyor.

Hazırlayan: Vizyon Garage Oto Ekspertiz

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş