SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Araç muayeneleri ertelendi mi? Muayenesi geçmiş araçlara ne olacak?

Araç muayeneleri ertelendi mi? İçişleri Bakanlığı'ndan yayımlanan genelge ile araç muayeneleri ile igili flaş bir karar verildi. Peki otomobil araç muayeneleri ertelendi mi? Muayenesi geçmiş araçlara ne olacak? Genelge ile 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlıkları nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunanların motorlu araç muayeneleri ertelendi.

Araç muayeneleri ertelendi mi? Muayenesi geçmiş araçlara ne olacak?
27.3.2020 18:58:38

Araç muayeneleri ertelendi mi? İçişleri Bakanlığı'ndan yayımlanan genelge ile araç muayeneleri ile igili flaş bir karar verildi. Peki otomobil araç muayeneleri ertelendi mi? Muayenesi geçmiş araçlara ne olacak? Genelge ile  65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlıkları nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunanların motorlu araç muayeneleri ertelendi.

ARAÇ MUAYENELERİ ERTELENDİ Mİ?

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlıkları nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunanların motorlu araç muayeneleri ertelendi.

ARAÇ MUAYENESİ NEDİR?

Araç muayenesi, trafikteki motorlu araçların teknik şartlara uyup uymadığının tespit edilebilmesi için belli zaman aralıklarında yapılır. Muayenenin bu zaman aralıklarında yaptırılması zorunludur. Ancak bazı özel durumlarda muayene zamanı gelmeden önce de özel muayene yapılır.

ARAÇ MUAYENESİ NEREDE YAPILIR?

Trafikte yer alan her aracın teknik yeterliliklerinin ve yolcu güvenliğinin olup olmadığını test eden sisteme araç muayene sistemi denir. Türkiye'de araç muayene işlemleri TÜVTÜRK aracılığıyla yürütülür. Trafiğe çıkan her aracın muayeneye girmesi kanunen zorunludur

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR